10 березня 2022, 10:06

Озвучено деталі закону, який дає право цивільним в Україні на зброю у війні проти РФ

Відтепер усім цивільним в Україні надано право на видачу зброї та застосування її проти російських окупантів.

Озвучено деталі закону, який дає право цивільним в Україні на зброю у війні проти РФ

Напередодні президент України Володимир Зеленський поставив свій автограф під законом "Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України". Згідно з новим законом, будь-який українець може отримати у руки зброю та застосувати її проти російських окупантів.

Текст закону було викладено на офіційному сайті Верховної Ради 9 березня.

Відповідно до закону в Україні будь-який громадянин країни, іноземець або особа без громадянства можуть отримати вогнепальну зброю за умови, що вона використовуватиметься у боротьбі проти окупантів і для захисту країни.

Новий закон діятиме у країні лише протягом воєнного стану.

Кожен охочий, який легально перебуває в Україні, може отримати зброю та боєприпаси до неї. При цьому протягом 10 днів після скасування воєнного стану всі, хто отримав від держави зброю, зобов'язані її здати у відділення Нацполіції.

До того ж на період воєнного стану всі українці можуть застосовувати проти ворога особисту нагородну чи мисливську зброю. Ніхто з цивільних не постане перед судом, якщо зброя використовуватиметься лише проти російських солдатів.

Народні депутати України схвалили цей закон на закритій нараді ще 3 березня.

Раніше ми повідомляли, що у ГУР Міноборони України озвучили можливу причину нерозкриття парашутів у російських льотчиків.

Нагадаємо, у МЗС РФ вигадали відмовку, щоб завдати удару по пологовому будинку у Маріуполі.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини