6 березня 2022, 18:39

Арахамія озвучив "червоні лінії" України на переговорах із Росією

Україна не має наміру визнавати Крим і так звані "ДНР" і "ЛНР", це неприйнятно в українському суспільстві.

Арахамія озвучив "червоні лінії" України на переговорах із Росією

Голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія, який входить до складу української делегації на переговорах із Росією у Білорусі, назвав два пункти, за якими практично не можливо домовитись із Москвою. Йдеться про вимогу РФ визнати російську анексію Криму та "незалежність" так званих "ДНР" і "ЛНР".

В інтерв'ю Fox News парламентарій заявив, що Україна не має наміру навіть обговорювати ці питання, бо це неприйнятно в українському суспільстві, українці ніколи цього не допустять.

Територіальна цілісність України – це те питання, де українська сторона не готова йти на компроміс, наголосив депутат.

Щодо членства України у НАТО Арахамія повідомив, що Північноатлантичний альянс не готовий навіть вести дискусії про приєднання Києва принаймні у найближчі 5-10 років.

"Ми не боротимемося за натовські заявки, ми боротимемося за результат, а не за процес", – сказав парламентарій.

За словами Арахамії, Київ готовий до переговорів щодо "певних моделей, які не входять до НАТО". Це можуть бути не лише двосторонні дискусії України та Росії, а й ширший діалог із залученням таких країн, як США, Великобританія, Китай.

Нагадаємо, напередодні президент країни-агресора Володимир Путін заявив, що "ключова вимога" Кремля до України – "демілітаризація". Раніше у розмові з канцлером Німеччини Олафом Шольцом він повідомив, що Москва також наполягає на визнанні російської анексії Криму та "незалежності" так званих "ДНР" і "ЛНР". У сьогоднішній бесіді з президентом Франції Еммануелем Макроном Путін заявив, що Москва готова до продовження переговорів із Києвом "за умови виконання всіх вимог Росії".

Черговий, третій раунд українсько-російських переговорів у Білорусі має відбутися у понеділок, 7 березня.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини