19 лютого 2022, 16:57

До Донецька прибули "вагнерівці" для підриву житлових будинків – ОТУ "Схід"

Росія готує серію терактів на окупованій частині Донбасу.

До Донецька прибули "вагнерівці" для підриву житлових будинків – ОТУ "Схід"

Російська Федерація продовжує загострювати ситуацію на тимчасово непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей. До окупованого Донецька прибули групи російських найманців із ПВК "Вагнера" для здійснення спільно зі спецслужбами РФ серії терактів.

Відповідне повідомлення опубліковано на сторінці ОТУ "Схід" у Facebook.

Йдеться про підготовку підривів житлових будинків з метою звинувачення надалі України та створення приводів для ескалації обстановки у регіоні.

У повідомленні наголошується: військовослужбовці військових частин, що входять до складу ОТУ "Схід", не збираються проводити жодних наступальних та інших дій на окупованих територіях. Дії українських військових мають оборонний характер, вогонь у відповідь відкривається виключно у тих випадках, коли існує загроза життю воїнів і цивільного населення.

Своєю чергою головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, виступаючи на заході, присвяченому обороні Дебальцевого у 2015 році, заявив, що сьогодні російська сторона намагається повторити події семирічної давності. Ворог збільшив кількість обстрілів, вогонь, зокрема, ведеться по об'єктах соціальної інфраструктури.

За словами Залужного, противник здійснює теракти на тимчасово непідконтрольних територіях і бере у заручники дітей і жінок.

Нагадаємо, напередодні військова розвідка України попередила донеччан про те, що російські спецслужби мінують об'єкти соціальної інфраструктури з метою їх підриву. Таким чином окупанти намагаються створити приводи для загострення ситуації в ОРДЛО.

Раніше командування ЗСУ звернулося до мешканців тимчасово окупованих територій і запевнило, що українська армія не готує наступ на Донбасі. Київ продовжує дотримуватися взятих на себе зобов'язань і має намір вирішувати конфлікт у дипломатичний спосіб.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини