18 лютого 2022, 18:49

Головнокомандувач ЗСУ Залужний терміново звернувся до мешканців ОРДЛО

У ЗСУ назвали єдиний прийнятний варіант звільнення окупованих територій.

Головнокомандувач ЗСУ Залужний терміново звернувся до мешканців ОРДЛО

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний терміново звернувся до жителів тимчасово окупованих територій на тлі заяв контрольованих Росією бойовиків про нібито підготовку наступу української армії на Донбасі.

У повідомленні, опублікованому на сторінці Генштабу ЗСУ у Facebook, наголошується, що Київ не готує жодних наступальних операцій і вважає єдиним прийнятним варіантом звільнення непідконтрольних територій – політико-дипломатичний.

Генерал-лейтенант пояснив неможливість наступу на Донбасі великою кількістю жертв, до якої призведе така операція, і додав: відсутність планів ЗСУ силою звільняти окуповані території підтверджують в ОБСЄ.

За словами Залужного, російські маріонетки на Донбасі продовжують загострювати ситуацію та вводять в оману мешканців окупованих територій.

Навіть останніми днями, коли російсько-терористичні війська істотно наростили кількість обстрілів українських позицій, ЗСУ відкривають вогонь у відповідь тільки у тих випадках, коли є загроза життю військовослужбовців або цивільного населення. Крім того, українські військові не завдають ударів по вогневих точках ворога, розміщених у житлових районах, зазначив головнокомандувач.

Залужний закликав населення окупованих територій не вірити брехні бойовиків і заявив, що російська сторона намагається використати людей для розв'язання чергового кровопролиття.

Голова Міноборони України Олексій Резніков також заявив, що українська армія не веде підготовку до наступу на Донбасі, всі дії ЗСУ мають виключно оборонний характер. За словами міністра, Київ дотримується своїх зобов'язань і має намір рухатися шляхом дипломатичного вирішення конфлікту.

Нагадаємо, 18 лютого російська пропаганда запустила фейк про польських диверсантів на Донбасі, які "намагалися підірвати місткості для зберігання аміаку" в окупованій Горлівці.

Пізніше ватажки так званих "ДНР" і "ЛНР" заявили про наступ на Донбасі, що нібито готується Києвом, і оголосили про масову евакуацію жителів ОРДЛО у РФ.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини