17 лютого 2022, 18:34

Зеленський назвав дві причини появи у Держдумі РФ проєкту визнання "ДНР" і "ЛНР"

Володимир Зеленський впевнений: без дозволу президента РФ проєкт визнання "ДНР" і "ЛНР" не з'явився б у російському парламенті.

Зеленський назвав дві причини появи у Держдумі РФ проєкту визнання "ДНР" і "ЛНР"

Президент України Володимир Зеленський назвав дві ймовірні причини появи у нижній палаті російського парламенту проєкту звернення до президента РФ щодо необхідності визнання окупованих територій Донецької та Луганської областей "незалежними державами".

Український лідер заявив в інтерв'ю "РБК-Україна", що таким чином російська сторона або підвищує ставки, або хоче "закрити цей кейс", оскільки подальшого просування російської агресії в Україні не вдалося.

За словами президента, Кремль не продемонстрував у цьому питанні нічого нового, він діє так само, як і в інших конфліктах на пострадянському просторі. Без дозволу президента РФ Володимира Путіна проєкт про необхідність визнання так званих "ДНР" і "ЛНР" не з'явився б у Держдумі, впевнений глава держави.

Зеленський також зазначив, що визнання окупованих територій Донбасу "самостійними республіками" означатиме односторонній вихід Москви з Мінських угод.

Нагадаємо, 15 лютого нижня палата російського парламенту підтримала запропонований комуністами проєкт звернення до Путіна щодо необхідності визнання "ДНР" і "ЛНР". Сам Путін уникнув прямої відповіді на запитання, чи збирається він визнавати зазначені території, але при цьому заявив, що конфлікт має вирішуватися у рамках Мінських угод.

В адміністрації президента США попередили Кремль про наслідки визнання "ДНР" і "ЛНР" і заявили, що Вашингтон має кілька варіантів дій.

У НАТО підтримали позицію США та зазначили: визнання Росією окупованих територій України стане порушенням міжнародного права та домовленостей щодо Донбасу.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини