16 лютого 2022, 21:17

"Відведення" російських військ: Зеленський пояснив, що насправді відбувається біля кордонів України

Президент України заявив, що не слід вважати ротації у ЗС РФ відведенням військ від українських кордонів.

"Відведення" російських військ: Зеленський пояснив, що насправді відбувається біля кордонів України

Президент України Володимир Зеленський прокоментував твердження Москви про часткове відведення російських військ від українських кордонів.

Виступаючи в етері загальнонаціонального телемарафону "UAРазом", глава держави заявив, що на сьогодні ця інформація не підтверджується. За словами президента, ротації у російській армії, які зараз відбуваються, не можна вважати відведенням військ.

Зеленський зазначив, що таких дій Кремль вдавався і минулого року, коли також фіксувалося скупчення сил і засобів ЗС РФ у прикордонних з Україною районах.

У зв'язку з цим президент закликав не робити поспішних висновків щодо цього, але водночас попросив ЗМІ, як українські, так і закордонні, не виступати з гучними заявами про дати можливого вторгнення.

За словами глави держави, українська розвідка має достатню кількість інформації та тримає ситуацію на контролі.

Зеленський також відзначив роботу української дипломатії, завдяки якій Україна останнім часом суттєво посилилася внаслідок постачання озброєння від міжнародних партнерів.

Раніше Зеленський подякував іноземним дипломатам, які залишилися працювати в Україні попри загрозу російського вторгнення, а також відзначив українських політиків, які не виїхали з країни.

До цього президент України звернувся до співвітчизників із закликом зберігати спокій і не піддаватися провокаціям, а також встановив 16 лютого – дату потенційного вторгнення РФ в Україну – Днем єднання.

Нагадаємо, 15 лютого в Міноборони РФ заявили, що війська Західного та Південного військового округів повертаються до місць постійної дислокації, проте у НАТО поки що не побачили сигналів до деескалації ситуації біля українських кордонів.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини