15 лютого 2022, 09:21

Російську блокаду портів України зірвано: корабель з Одеси успішно пройшов обхідним маршрутом

Порти Великої Одеси можуть працювати у штатному режимі, оскільки перший корабель безперешкодно зміг вийти у відкрите Чорне море.

Російську блокаду портів України зірвано: корабель з Одеси успішно пройшов обхідним маршрутом

Оголошені Росією "навчання" у Чорноморській акваторії ніяк не завадять українському судноплавству. Виявлено та вже перевірено новий маршрут в обхід зони, яку закрила для пересування водного транспорту Російська Федерація.

Такою інформацією поділився бізнесмен з Одеси, власник компанії TIS Андрій Ставніцер. Про це повідомляє Діалог.UA з посиланням на його сторінку у Facebook.

14 лютого балкеру Melia вдалося пройти з порту "Південний" за новим маршрутом. Додатковий коридор вдалося виявити на глибоководді, таким чином російська блокада провалилася.

Ставніцер, який є співвласником найбільшого глибоководного зернового терміналу в Україні та Причорномор'ї Neptune, також оприлюднив мапу маршруту.

Суховантаж класу Panamax особисто пройшов новим шляхом, і тепер ним можуть курсувати інші кораблі.

Бізнесмен подякував ДП "Держгідрографія", яке оперативно знайшло альтернативний маршрут у складних умовах, вкотре влаштованих для України Росією.

Раніше було опубліковано оновлену мапу блокади портів України. Росія перекрила великий морський район майже до Керченського перешийка.

Діалог.UA писав, що блокування ділянок у Чорному й Азовському морях на тлі російських "навчань" може завдати збитків економіці України у розмірі від 25 до 170 млн доларів на день.

Також повідомлялося, що Кремль раптом скасував "блокаду" Азовського моря. 

Автор: Марина Журавлева

Останні новини