14 лютого 2022, 18:49

Зеленський відреагував на втечу VIPів з України: "Вирок для себе вони винесли"

Президент України Володимир Зеленський закликав бізнесменів і політиків, які виїхали з країни, протягом 24 годин повернутися на батьківщину.

Зеленський відреагував на втечу VIPів з України: "Вирок для себе вони винесли"

14 лютого під час пресконференції після зустрічі з новим канцлером Німеччини Олафом Шольцом глава України прокоментував відтік VIP-персон із країни.

"У великі часи живемо! Ви сказали, 30 чартерів вилетіли з України лише вчора. Це означає, що у нас багата країна", – з іронією зазначив глава держави.

Він також назвав великою помилкою рішення іноземних посольств перемістити офіси до західних областей України, оскільки у разі агресії РФ ця передислокація дипломатів не врятує.

"Я зосередився б на менеджменті, який сьогодні за кордоном. Депутати деяких партій... Ми повинні дати їм сигнал від Верховної Ради, спікера, держави, та я від себе особисто хотів би їх попросити, щоб протягом 24 годин вони повернулися у країну. Інакше нам треба всім зробити серйозні висновки", – пригрозив Зеленський.

Щодо втечі олігархів, то президент нагадав, що власники великого бізнесу несуть відповідальність перед людьми, які працюють на них. У непростих умовах державна влада не може та не впливатиме на цих людей: "Я вважаю, що свій вирок собі вони вже винесли. Але вважаю, що вони мають повернутися на свої підприємства, до десятків тисяч людей, які на них працюють і на державу".

Також президент спростував інформацію, що його дружина з дітьми залишила Україну: "Моя сім'я завжди зі мною, завжди з Україною".

Тим часом "Українська правда" опублікувала список народних депутатів, які виїхали за кордон. Країну вирішили залишити здебільшого парламентарії від "ОПЗЖ" і "Слуг народу".

До слова, 13 лютого Борис Колесніков спростував інформацію про втечу. Він визнав, що його літак справді відлетів за кордон, але для технічного обслуговування. Сам політик перебуває у країні та найближчим часом залишати її не збирається.

Також стало відомо про наміри перевізників масово скасувати рейси через припинення страховки цивільних літаків.

Кабмін вжив екстрених заходів, щоб Україна не опинилася в авіаційній блокаді.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини