14 лютого 2022, 08:08

"Паніка відкладається", – Кабмін знайшов спосіб скасувати авіаційну ізоляцію України

Уряд ухвалив рішення про виділення 16,6 мільярда гривень для забезпечення гарантій безперебійних польотів у повітряному просторі України.

"Паніка відкладається", – Кабмін знайшов спосіб скасувати авіаційну ізоляцію України

Вночі 13 лютого на засіданні Кабінету міністрів було прийнято рішення про збільшення обсягу резервного фонду Держбюджету на 16,6 млрд грн. Ці кошти допоможуть гарантувати безперебійні польоти у повітряному просторі України.

"Це дозволить стабілізувати ситуацію на ринку пасажирських авіаперевезень і гарантувати повернення в Україну наших громадян, які зараз перебувають за кордоном", – заявив прем'єр Шмигаль.

Заступник Міністра інфраструктури Мустафа Найєм уточнив, що відомство не допустило авіаційної ізоляції.

"Я дуже перепрошую, але паніка відкладається... Зараз більшість авіаперевізників продовжують працювати у звичайному режимі, жодного масового скасування рейсів не спостерігається, так само як немає жодних обмежень на перебування повітряних суден у повітряному просторі України", – написав Найєм.

Він пояснив, що остання доба справді була непростою, оскільки великі іноземні страхові компанії повідомили авіаперевізників і власників повітряних суден, що у зв'язку з повідомленнями про можливі військові дії страхові гарантії не поширюватимуться на літаки, які перебувають у повітряному просторі України. У відповідь стали з'являтися повідомлення про скасування рейсів.

За 11 годин Міністерство інфраструктури та Кабінет міністрів виробили пропозиції страховим компаніям, щоб змінити умови обмежень щодо страхових гарантій для власників повітряних суден.

Першим пунктом стали переговори із посольствами країн, де зареєстровані згадані страхові компанії. Наразі консультації щодо пунктів пропозицій української сторони продовжуються.

Паралельно з цим зранку 13 лютого влада зібрала всіх авіаперевізників і разом з ними розробила проєкт рішення уряду про підтримку ринку авіаперевезень і виділення коштів на гарантії безпеки польотів повітряних суден.

Підсумком стало прийняття Кабміном рішення про збільшення обсягу резервного фонду Держбюджету на 16,6 млрд грн.

"Щоб уникнути маніпуляцій: ці гроші нікому не видаються. Вони зберігатимуться на окремому ексроу-рахунку Міністерства інфраструктури й у разі потреби будуть використовуватися для забезпечення безпеки польотів в Україні для страхових компаній, компаній-перестраховиків, лізингових компаній та авіаперевізників.

Цих коштів має вистачити на покриття страхових гарантій щонайменше на 23 повітряні судна, які зможуть забезпечити повернення наших громадян", – пише Найєм.

Переговори з партнерами продовжуються, проте паніки немає.

Нагадаємо, 13 лютого рейс авіакомпанії SkyUp, що летів до Києва, екстрено посадили у Кишиневі. Рішення прийняв ірландський власник авіаперевізника, який боїться війни в Україні.

Авіакомпанія з Нідерландів KLM також призупинила польоти до Києва на тлі загрози війни.

Також стало відомо про наміри перевізників масово скасувати рейси через припинення страховки цивільних літаків.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини