12 лютого 2022, 16:59

Зеленський зажадав від Заходу доказу про вторгнення РФ до України 16 лютого

Президент України заявив, що "сюрпризи" від Росії можливі будь-якої миті.

Зеленський зажадав від Заходу доказу про вторгнення РФ до України 16 лютого

Президент України Володимир Зеленський відреагував на публікацію американського видання Politico, в якій йдеться про те, що військове вторгнення Росії на українську територію може розпочатися 16 лютого.

Відповідаючи на запитання представників ЗМІ під час поїздки до Херсонської області, глава держави зажадав від Заходу надати Києву докази запланованого російського вторгнення, якщо щодо цього є стовідсоткова інформація.

За словами президента, "сюрпризи" від Росії можливі будь-якої миті, як правило, такі речі відбуваються без попередження, але Україна готова до будь-якого розвитку подій. Усі міністерства та відомства перебувають на належному рівні, запевнив український лідер.

"Ми як держава повинні розраховувати насамперед на себе, на своїх військових", 

 сказав президент.

Глава держави подякував міжнародним партнерам за ту допомогу, яку вони надають Україні на тлі загроз, що походять від Росії.

Нагадаємо, напередодні журналіст PBS NewsHour Нік Шифрін повідомив із посиланням на власні джерела у військових колах на Заході, що президент РФ Володимир Путін прийняв рішення про вторгнення в Україну. Напад, який нібито заплановано вже наступного тижня, розпочнеться з повітряних бомбардувань української території. Своєю чергою у Білому домі заявили, що у них немає стовідсоткової впевненості у тому, що Росія здійснить військову агресію проти України.

Водночас Держдеп звернувся до американських громадян, які перебувають в Україні, та закликав їх негайно залишити територію нашої країни комерційними або приватними рейсами.

З аналогічною заявою виступили й зовнішньополітичні відомства низки інших держав. Таке рішення ухвалено через напруженість біля кордонів України, де Росія зосередила значний військовий потенціал.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини