10 лютого 2022, 11:22

Влада Білорусі готувала теракт у Києві, агента затримано СБУ – ЗМІ

Влада Білорусі ставила перед затриманим низку завдань, включаючи теракт у Києві.

Влада Білорусі готувала теракт у Києві, агента затримано СБУ – ЗМІ

Білорусь готувала теракт на території України, проте завербованого найманця вдалося затримати силами СБУ. Про це повідомляють інформаційні агенції з посиланням на офіційну заяву, опубліковану на сайті спецслужби.

За підпал автомобіля у Білорусі йому обіцяли 100 тисяч гривень.

Згідно з опублікованим повідомленням, одна з державних структур Білорусі завербувала зловмисника для підпалу автомобіля біля будівлі однієї зі столичних громадських організацій. До того ж влада Білорусі ставила перед затриманим низку завдань із залякування іноземних громадян і представників ЗМІ, які перебувають у Києві.

"Для цього наносив написи з погрозами та провокаціями біля їхніх приміщень на території Києва та здійснював повідомлення про псевдомінування", – зазначено у повідомленні.

За даними спецслужби, злочинець був завербований білоруською владою за допомогою однієї з анонімних груп у "Телеграмі". Його підривна діяльність в Україні фінансувалася з-за кордону – перекази він отримував на банківський рахунок. Тепер чоловікові загрожують одразу дві статті Кримінального кодексу, включаючи "Державну зраду" та "Підготовку теракту", а також тривалий термін ув'язнення.

Злочинця було оперативно затримано – відео результатів операції також опубліковали співробітники спецслужби.

Раніше контррозвідка СБУ заблокувала агентурну мережу ФСБ Росії у Харкові.

Також СБУ на Донбасі затримала агентку "МДБ ДНР", яка передавала окупантам секретні дані щодо ЗСУ.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини