9 лютого 2022, 16:45

Вийшов за рамки НАТО: Макрон запропонував Путіну нейтральний статус України – ЗМІ

Британські журналісти стверджують, що президент Франції не погоджував із союзниками свої пропозиції щодо України.

Вийшов за рамки НАТО: Макрон запропонував Путіну нейтральний статус України – ЗМІ

Президент Франції Еммануель Макрон під час візиту до Москви та зустрічі з господарем Кремля Володимиром Путіним нібито зробив кілька пропозицій щодо України, одна з яких стосувалася нейтрального статусу Української держави, тобто йдеться про неможливість вступу України до НАТО, що суперечить зовнішньополітичному курсу Києва.

Про це пише британський таблоїд Daily Mail, спираючись на власні джерела.

За інформацією журналістів, свої ініціативи французький лідер не погоджував ні з ким із союзників по Північноатлантичному альянсу.

"Він (Макрон – ред.) робив усе по-своєму. Вийшов за рамки НАТО", – йдеться у матеріалі.

Джерела видання зазначають: небажання президента Франції проконсультуватися з іншими членами НАТО може зробити будь-які домовленості щодо ситуації навколо України безглуздими.

Нагадаємо, переговори Макрона та Путіна відбулися 7 лютого у Москві. Пізніше видання The Financial Times повідомило, що президенти Франції та Росії "досягли угоди щодо ситуації навколо України". У Кремлі цю інформацію спростували та заявили, що Макрон і Путін апріорі не могли укласти жодної домовленості.

Сам Макрон зазначав, що за підсумками візиту до російської столиці йому вдалося досягти деескалації навколо України та "відкрити нові можливості". За словами французького лідера, "найближчі дні будуть вирішальними".

8 лютого Макрон відвідав Київ, де провів зустріч із президентом України Володимиром Зеленським. За підсумками розмови глава Української держави запевнив, що Київ і Париж мають спільне бачення щодо питань безпеки.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини