9 лютого 2022, 11:17

Бербок відвідала у бронежилеті Широкине і зробила заяву щодо Донбасу

Бербок відвідала село Широкине у Донецькій області та заявила, що відчуває дуже "пригнічувальні почуття".

Бербок відвідала у бронежилеті Широкине і зробила заяву щодо Донбасу

8 лютого глава МЗС Німеччини Анналена Бербок відвідала Донбас, провівши 40 хвилин у селі Широкине. Тільки там вона змогла отримати повну картину про події, які відбувалися та досі відбуваються у регіоні.

Міністр була одягнена у бронежилет і каску та близько 40 хвилин була на лінії зіткнення. Впродовж її візиту проросійські бойовики сиділи тихо, інформує DW.

Після візиту у бесіді зі ЗМІ Бербок зізналася, що була вражена побаченим на Донбасі. До 2014 року Широкине було курортним селищем, проте тепер цей пункт є наочним доказом того, що у центрі Європи "йде війна".

Міністр заявила, що конфліктну ситуацію у регіоні необхідно вирішити за столом переговорів.

У той же день голова МЗС Німеччини мала зустрітися з представниками Моніторингової місії ОБСЄ, а також із співробітниками неурядових організацій.

7 лютого Бербок прибула до України з робочим візитом. Вона зустрілася із колегою з України, пообіцявши розглянути на урядовому рівні можливість військової допомоги Києву.

Нині Німеччина є країною, яка допомагає Україні виключно касками, відмовляючись надавати зброю у боротьбі з російською агресією.

Раніше журналісти CNN заявили, що Зеленський відмовився зустрічатися з Бербок через позицію щодо "СП-2" і надання Україні зброї.

Нагадаємо, 7 лютого до Києва мали приїхати глави МЗС одразу п'яти країн ЄС, проте в останній момент не приїхав глава МЗС Франції.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини