9 лютого 2022, 09:19

Допомога для Укроборонпрому та ДСНС: озвучено головні підсумки зустрічі Зеленського та Макрона

У Києві відбулася зустріч президентів України та Франції, за підсумками якої було підписано низку угод.

Допомога для Укроборонпрому та ДСНС: озвучено головні підсумки зустрічі Зеленського та Макрона

Співпраця буде у галузі оборонної та транспортної промисловості. Також Париж готовий виділити фінанси на підтримку української економіки. Обговорили Зеленський і Макрон ситуацію навколо Мінських домовленостей.

Учора, 8 лютого, до Києва з робочим візитом прибув глава Франції Еммануель Макрон. Президент України наголосив, що його візит – це підтримка з боку Франції кожного громадянина України, повідомляє Telegram-канал Володимира Зеленського.

Глава України наголосив, що головною темою дня стало питання безпеки України та ЄС на тлі агресії з боку Росії. Макрон дав зрозуміти, що Франція й надалі готова добиватися деескалації шляхом дипломатії. Також Париж готовий провести зустріч у рамках "нормандського формату".

Президент Франції готовий підтримати українську економіку, надавши уряду кредит на суму 1,2 млрд євро. Цю суму буде додано до тієї фінансової допомоги, яку раніше виділив Україні Євросоюз. Ці кошти підуть фінансування конкретних проектів.

Президенти домовилися про постачання в Україну 130 локомотивів компанії Alstom. ДСНС мають отримати від Франції 370 одиниць пожежно-рятувальної техніки від компанії Desautel. В Україну буде поставлено патрульні катери. Буде налагоджено співпрацю між Укроборонпромом і компанією Thales. Також Київ і Париж уклали угоду щодо реформування оборонно-промислового комплексу України.

Президент України подякував французькому колезі за візит і за підтримку України на міжнародній арені.

Раніше ми повідомляли, що 8 лютого після візиту до Путіна до Києва прибув із робочим візитом президент Франції Макрон.

Нагадаємо, користувачі Мережі висміяли стіл, за яким вели переговори у Москві президенти Франції та Росії.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини