9 лютого 2022, 07:50

Облили водою та вирвали з рук: у парламенті Словаччини осквернили прапор України

У Словаччині на засіданні парламенту представники ультраправої партії осквернили прапор України.

Облили водою та вирвали з рук: у парламенті Словаччини осквернили прапор України

У вівторок, 8 лютого, у парламенті Словаччини вибухнув скандал. Представники ультраправої та проросійської партії "Народна партія – Наша Словаччина" варварськи поставилися до прапора України.

Відео інциденту, який транслювали місцеві телеканали, доступне на Telegram-каналі “Український Діалог”.

На позачерговому засіданні парламент Словаччини обговорював оборонну угоду зі Сполученими Штатами. Ситуація швидко загострилася. Проросійська "Народна партія – Наша Словаччина", яка виступає проти посилення співпраці з Вашингтоном, заблокувала трибуну, не даючи депутатам голосувати.

У відповідь представники керівної партії “Свобода та Солідарність” Яна Циганкова та Мирослав Жіак стали перед трибуною, розгорнувши прапор України на знак солідарності. Проросійські політики відреагували на це агресією. Вони спочатку облили депутатів та український державний символ водою, після чого взагалі брутально відібрали прапор і забрали його.

Варто зазначити, що у Словаччині сильні проросійські настрої. За даними прем'єр-міністра Словаччини Едуарда Гегера, 44% населення вважають НАТО відповідальним за зростання напруженості навколо України, а лише 34% звинувачують у цьому Росію.

Довідка: “Народна партія – наша Словаччина” була створена у 2009 році неонацистом Маріаном Котлебою. Вона публічно виступає проти мігрантів, ромів і мусульман, пропагуючи “захист традиційних християнських цінностей”. На останніх виборах ця політична сила набрала 8% голосів, завдяки чому має у парламенті Словаччини 14 мандатів.

Варто зазначити, що Росія, яка на словах яро виступає проти фашизму та всіх його проявів, має тісні зв'язки з ультраправими силами по всій Європі. Наприклад, у 2020 році голова МЗС РФ Сергій Лавров приймав у Москві делегацію ультраправих Німеччини, лідер яких закликав вшановувати "подвиги" Вермахту.

Москва підтримує такі ультраправі рухи та політичні сили у Європі, зокрема фінансово.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що трьох російських дипломатів видворили зі Словаччини.

Ми також писали, що прем'єр Словаччини пообіцяв росіянам Закарпаття за вакцину: в Україні різко відреагували.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини