5 лютого 2022, 09:48

Кличко перейшов у політичний наступ і кинув виклик Зеленському

Вчора, 4 лютого, у Києві провели ювілейний 25-й з'їзд "Удару", де були присутні Віталій Кличко та Петро Порошенко.

Кличко перейшов у політичний наступ і кинув виклик Зеленському

Перед початком з'їзду соратники міського голови Києва обговорювали ще одну перемогу над "слугами". 3 лютого Київрада з ініціативи Віталія Кличка проголосувала за відновлення у столиці районних рад і перепідпорядкування виконавчих органів районів Київраді, пише LB.

"Тепер нас восени чекають вибори до райрад, на яких "зеленим" точно буде несолодко, і вони це чудово розуміють", – сказала депутат фракції "УДАР" у Київській міській раді.

Соратник голови української столиці зазначив, що раніше команда Кличка уникала "жорсткого протистояння з Банковою", сподіваючись на дипломатичне вирішення конфлікту зі "Слугами народу". Однак після того, як Володимир Зеленський всупереч закону звільнив голів трьох районів Києва, Віталій Кличко готовий відповідати жорстко.

"Відновлення рад у Києві – лише початок", – уточнив співрозмовник видання.

Соратники Кличка розраховують на перемогу на довиборах по 206-му округу голови Чернігівської обласної організації "УДАРу" Олександра Ломака, а не представника "слуг".

"Це буде потужний сигнал усім елітам", – впевнений депутат Київради Дмитро Білоцерковець.

Під час виступу Віталій Кличко не лише нагадав про проблеми для всього світу: пандемію та зростання цін на енергоносії, а й загрозу російського вторгнення, яка загрожує Україні.

Після цього голова "УДАРу" перейшов у політичний наступ, заявивши про "симптоми узурпації влади". Міський голова Києва дорікнув центральній владі у тиску на політичних опонентів, переслідуванні та систематичних обшуках, а також "спробах побудувати власну вертикаль".

За словами Кличка, мери різних міст змушені відбиватися від центральної влади замість того, щоб займатися територіальною обороною: "Але цей тиск робить самого президента слабким... Банкова має усвідомити, що не існує окремих проблем місцевого самоврядування й окремо центрального рівня".

На завершення промови Кличко закликав консолідувати сили для захисту України, зазначивши, що у наступних виборах "Удар" все ж таки братиме участь самостійно.

Як повідомлялося раніше, Віталій Кличко виступив на підтримку експрезидента України Петра Порошенка, якого підозрюють у держзраді. Міський голова Києва вважає, що переслідування лідера "ЄС" на тлі загрози вторгнення армії РФ шкодить Україні.

Також з'явилися чутки, що депутат Ради від керівної партії "Слуга народу" Микола Тищенко може очолити Київську міську держадміністрацію (КМДА).

Автор: Анастасия Югова

Останні новини