31 січня 2022, 08:47

Посол Маркарова прокоментувала інформацію про розбіжності України та США після розмови Зеленського та Байдена.

Посол України у США Оксана Маркарова відреагувала на матеріали ЗМІ про суперечку між Володимиром Зеленським і Джо Байденом.

Посол Маркарова прокоментувала інформацію про розбіжності України та США після розмови Зеленського та Байдена.

Як написало американське видання Politico, Зеленський, який "випромінює спокій" на фоні загрози нового вторгнення російських військ на українську територію і стверджує, що на сьогоднішній день у кордонів держави немає більшої ескалації, ніж це було раніше, "діє на нерви" і "спричиняє сказ" адміністрації Байдена.

Президент України вважає, що світ перебільшує загрозу вторгнення військ РФ.

Оксана Маркарова зазначила, що зараз відносини України та США перебувають на найвищому рівні за всю історію 30-річної незалежності України, та спростувала інформацію ЗМІ щодо розбіжностей країн з питання загрози вторгнення РФ в Україну.

"Ніякого розладу немає. Послухайте, у нас можуть бути деякі дискусії, у нас може бути різниця у поглядах, але Сполучені Штати є нашим стратегічним партнером і, я навіть сказала б, стратегічним другом номер один", - сказала глава дипмісії в ефірі телеканалу CBS у неділю, 30 січня.

Контекст

Президент України Володимир Зеленський на прес-конференції 28 січня дорікнув США розпалюванням панічних настроїв. Він заявив, що Вашингтон нібито перебільшує загрозу російського вторгнення, що завдає шкоди українській економіці.

Аналогічну заяву зробив і голова фракції правлячої української партії "Слуга народу" Давид Арахамія. Він назвав поведінку Америки "недружньою".

Раніше Білий дім відреагував на претензії Зеленського: "Навіщо тоді просите більше зброї?"

У свою чергу, Петро Порошенко висловився про слова Зеленського на адресу США: "Це удар".

Автор: Марина Журавлева

Останні новини