29 січня 2022, 20:01

Білий дім відреагував на претензії Зеленського: "Навіщо тоді просите більше зброї?"

У Києва та Вашингтона виникло серйозне непорозуміння щодо ймовірності російського вторгнення в Україну.

Білий дім відреагував на претензії Зеленського: "Навіщо тоді просите більше зброї?"

Білий дім незадоволений заявою президента України Володимира Зеленського про те, що загроза російського вторгнення нібито перебільшена.

Про це повідомило CNN із посиланням на неназваного представника Адміністрації президента США.

“Якщо загроза на кордонах справді перебільшена з нашого боку, чому тоді вам потрібно більше зброї?” – звернулося джерело у Білому домі до Києва.

Воно звинуватило Зеленського у "спотворенні інформації" про російське вторгнення, а також нагадало, що саме США є головним союзником Києва у протистоянні російській агресії.

Невдоволення Вашингтона викликали слова українського президента, сказані 28 січня на пресконференції у Києві. Зеленський запевняв журналістів, що загроза з боку РФ нібито не вища, ніж навесні 2021 року. Він також додав, що заяви високопосадовців і ЗМІ США про високий ризик вторгнення посіяли паніку та підкосили українську економіку.

У Білому домі наголосили, що залишаються на своїй думці щодо високої ймовірності ескалації. Там зазначили, що на це вказують дані західних розвідок.

Зауважимо, що за Зеленським претензії Вашингтону висунув і голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія. Він назвав поведінку США "неправильною" та "недружньою". Українська громадськість піддала його різкій критиці за спробу зруйнувати відносини Києва та Вашингтона.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що, за даними CNN, Байден під час розмови із Зеленським назвав можливе вторгнення Росії в Україну "невідворотним".

Ми також писали, що ЗМІ розкрили план санкцій США проти РФ за нової агресії.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини