27 січня 2022, 08:35

У Путіна сподівалися "зрушити з мертвої точки" питання про статус Донбасу у найближчі 2 тижні

У Парижі завершилася очна зустріч радників лідерів країн "Нормандської четвірки" з врегулювання конфлікту на Донбасі.

У Путіна сподівалися "зрушити з мертвої точки" питання про статус Донбасу у найближчі 2 тижні

Заступник голови адміністрації президента Росії Дмитро Козак висловив сподівання, що питання про статус Донбасу буде "зсунуто з мертвої точки" у найближчі два тижні.

Про це він заявив після завершення зустрічі радників лідерів держав "нормандського формату", яка у середу, 26 січня, пройшла у Парижі.

Козак не став коментувати висунуту правлячою у РФ партією "Єдина Росія" ініціативу про офіційні постачання озброєння бойовикам так званих "ДНР" і "ЛНР", але закликав суворо дотримуватися Мінських угод, щоб "не було необхідності озброювати або фінансово підтримувати ні Україну, ні Донбас ".

За словами заступника глави АП РФ, новий саміт у "нормандському форматі" на рівні глав держав не обговорювався у Парижі. Росія продовжує наполягати на тому, що зустріч лідерів "Нормандської четвірки" можлива лише після виконання домовленостей попереднього саміту.

У свою чергу, керівник Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив на брифінгу, що учасники самвту відкрито зафіксували велику кількість розбіжностей, але підтвердили готовність працювати. Наступна зустріч на рівні політрадників має відбутися за два тижні у Берліні.

За словами Єрмака, процес врегулювання на Донбасі триває нелегко, але робота буде продовжена, і українська сторона готова до неї. Делегація Києва приїхала до Парижа відстоювати інтереси Української держави. Затверджений у 2020 році документ про припинення вогню, як і раніше, актуальний.

Глава Офісу президента також додав, що учасники переговорів у Парижі зосередили свою увагу виключно на проблемі Донбасу, а питання накопичення російських військ поблизу кордонів України не порушувалося.

Підсумовуючи сказане, Єрмак назвав зустріч у столиці Франції "реанімацією "нормандського формату"".

Нагадаємо, зустріч радників лідерів країн "Нормандської четвірки" у Парижі тривала понад 8 годин. Це перша очна зустріч у такому форматі за рік. Останнім часом радники якщо й контактували у повному складі, то лише у онлайн-форматі.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини