25 січня 2022, 11:09

Міністр оборони Резніков прокоментував дані про напад армії РФ найближчими днями

Рєзніков розповів представникам преси про реальну ситуацію на східному кордоні України.

Міністр оборони Резніков прокоментував дані про напад армії РФ найближчими днями

Збройні сили Росії станом на кінець січня не створили жодного ударного угруповання, яке б свідчило про підготовку повномасштабного вторгнення в Україну. Про це журналістам заявив міністр оборони Олексій Резніков після переговорів із лідерами фракцій у кабінеті голови Верховної Ради, передає Діалог.UA.

"Підстав вважати, що завтра буде вторгнення, не існує з військової точки зору", - заявив Резніков журналістам у кулуарах Парламенту, розповівши представникам преси власне бачення ситуації на східному кордоні України.

На зустрічі у ВР було погоджено взаємодію з усіма лідерами фракцій.

Резніков акцентував увагу, що вторгнення РФ відбулося ще у 2014-му році, а щоденна увага західних ЗМІ до дій Росії розпочалася лише у жовтні 2021 року.

На сьогоднішній день ударного угруповання, яке могло б вторгнутися в Україну, російські Збройні сили не створили, заявив Резніков.

За його словами, факти, які фіксуються українською розвідкою та розвідкою партнерів, абсолютно збігаються, але оцінки різні. Якщо подивитися на кількість російських військ, то така сама кількість була й минулого року перед Великоднем, зазначив він.

Раніше флотилія російських десантних кораблів розпочала захід у протоку Ла-Манш. Аналітики припускають, що судна прямують до Чорного моря, де можуть взяти участь у вторгненні російських військ на територію України. В інтерв'ю Sveriges Radio начальник управління спільних операцій Збройних сил Швеції генерал-лейтенант Майкл Клаессон зазначив, що російські десантні кораблі вийшли з Балтики із вантажем. При цьому генерал зазначив, що пункт призначення їхнього походу невідомий.

Раніше у російських військових стався ексцес під час перекидання військової техніки, яку Кремль активно концентрує на східних кордонах з Україною. Очевидці опублікували цілу низку кадрів, на яких ешелони з важкою бронетехнікою, танками й артилерійськими системами у великій кількості перевозять на залізничних платформах.

Тим часом у соціальних мережах фіксують перекидання великої кількості військової техніки Східного військового округу РФ на Захід у бік кордону України. Журналісти проекту Conflict Intelligence Team опублікували великий матеріал із фотографіями, на яких можна помітити ешелони з важкою бронетехнікою, ударними артилерійськими системами та танками на залізничних платформах.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини