24 січня 2022, 14:11

Україна завдає Росії у ПАРЄ відразу кілька "ударів", а також запропонувала свого президента

Повноваження російської делегації у ПАРЄ успішно оскаржені українськими та литовськими депутатами.

Україна завдає Росії у ПАРЄ відразу кілька "ударів", а також запропонувала свого президента

Українські та литовські депутати змогли опротестувати повноваження Росії на новій сесії ПАРЄ. Головні дебати на цю тему розглядатимуться вже у середу, 26 січня. Однак це далеко не всі новини.

Сьогодні, 24 січня, у ПАРЄ депутати від України та Литви оскаржили одразу кілька рішень щодо Росії. Одне стосується процедури заснування делегації від Росії, оскільки у новий російський Парламент було обрано представників з окупованого Криму. Також у виборах брали участь мешканці окупованого Донбасу, інформує Telegram-канал Олексія Гончаренка.

Народний депутат України від "ЄС" наголосив, що "за" рішення проголосували 47 депутатів із необхідних 10.

Ще нардеп повідомив, що на засіданні ПАРЄ мають заслухати доповідь Жака Мера щодо отруєння російського опозиціонера Олексія Навального.

Також депутатів ПАРЄ закликали захистити "Меморіал", який у Росії ухвалили рішення ліквідувати.

У доповіді сказано, що суспільство об'єднало у собі різні міжнародні організації, які займаються розкриттям сталінських злочинів 1930-1950-х років. До того ж саме завдяки цій Організації світ дізнався про порушення прав людини у Росії. У доповіді йдеться, що ліквідація "Меморіалу" – це черговий крок щодо ліквідації демократії у РФ.

Звернув увагу Гончаренко і на обрання нового президента ПАРЄ. За його словами, кожні два роки обирають нового президента. Зазвичай насправді відбувається так, що по черзі на цю посаду призначають представника від кожної з політичних сил.

Цього разу президентом мав стати Тіні Кокс, голова групи вкрай лівих. Політик відомий своїми проросійськими поглядами. У 2019 році саме його стараннями російську делегацію повернули до ПАРЄ. Зазвичай конкуренції на цій посаді немає, але цього разу Україна висунула головою Марію Мезенцеву з української делегації.

Гончаренко пише, навіть якщо Кокс і переможе, то решта депутатів ПАРЄ знатиме, що була альтернатива та людина, яка докорінно не згодна з його політичними поглядами.

Раніше віце-президент ПАРЄ у вересні 2021 року закликав виключити Росію з організації.

Нагадаємо, на думку Гончаренка, Росії так і не вдалося розв'язати українське питання на свою користь під час переговорного процесу із США, НАТО й ОБСЄ.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини