20 січня 2022, 19:20

Розвідці РФ наказано завербувати українських чиновників і підготуватися до захоплення влади в Україні – Мінфін США

Росія розраховує за допомогою своїх окупаційних сил встановити контроль за об'єктами критичної інфраструктури України.

Розвідці РФ наказано завербувати українських чиновників і підготуватися до захоплення влади в Україні – Мінфін США

Керівництво Російської Федерації наказало своїм розвідувальним службам завербувати колишніх і чинних чиновників українського уряду та підготуватися до захоплення влади в Україні.

Про це йдеться у заяві Міністерства фінансів США.

У повідомленні наголошується, що Москва прагне встановити контроль за об'єктами критичної інфраструктури України за допомогою своїх окупаційних сил.

З аналогічною заявою виступив держсекретар США Ентоні Блінкен. Він повідомив, що напередодні можливого нового вторгнення Росії російські спецслужби, переважно ФСБ, намагаються поставити своїх агентів на ключові посади в Україні, щоб мати доступ до конфіденційної інформації.

У четвер Мінфін США наклав санкції на ексзаступника секретаря РНБО України Володимира Сівковича, нардепів від "ОПЗЖ" Тараса Козака й Олега Волошина та колишнього депутата Володимира Олійника.

У Міністерстві заявили, що зазначені особи діють за вказівкою російських спецслужб і виконують завдання щодо дестабілізації ситуації в Україні. США не мають наміру чекати та вже зараз протидіють підривній політиці Кремля, наголосили у відомстві.

Раніше Блінкен заявив, що США запропонували Росії вибір між діалогом і конфронтацією. У Вашингтоні сподіваються, що російська сторона зробить ставку на перший варіант. Інакше Москва зіткнеться з новим пакетом економічних санкцій.

Крім того, у Держдепі повідомили про плани здійснити додаткове постачання озброєння Україні для захисту від російської агресії.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини