20 січня 2022, 12:57

Кабмін ухвалив рішення щодо тероборони й особистої мисливської зброї

Кабмін дав добро застосовувати особисту мисливську зброю під час бойових завдань для членів територіальної оборони.

Кабмін ухвалив рішення щодо тероборони й особистої мисливської зброї

29 грудня 2021 року Кабмін схвалив постанову №1448, яка дає право членам територіальної оборони застосовувати під час виконання бойових завдань особисту мисливську зброю. Постанова була прийнята відповідно до Закону України "Про основи національного опору".

В ухвалі сказано, що можна застосовувати як особисту мисливську зброю, так і бойові патрони до неї, інформує "Політика країни".

Особова зброя може застосовуватися членами тероборони під час звільнення захоплених об'єктів або запобігання такому захопленню. Кабмін дозволив використовувати мисливську зброю і для самооборони.

Днем раніше у прес-службі Міноборони України заявили, що формування тероборони в Україні відбуватиметься у три етапи. За всіма резервістами, які підпишуть контракти, буде закріплено зброю.

Планується сформувати 25 бригад за кількістю областей України. Вони будуть об'єднані у 150 батальйонів (батальйон на район). Постійна кількість сил тероборони у мирний час становитиме до 10 тисяч осіб. Водночас резерв становитиме ще 130 тисяч людей.

Перед укладанням контракту всі особи проходять медогляд, а люди старше 40 років – військово-лікарську комісію. Усі резервісти обов'язково пройдуть інтенсивну військову підготовку.

Раніше ми повідомляли, що до тероборони набиратимуть не лише тих, хто вже відслужив, а й пересічних громадян, які ніколи не тримали у руках зброю.

Нагадаємо, у Міноброні України пояснили, що не варто жінкам поспішати ставати на військовий облік у 2022 році.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини