19 січня 2022, 21:26

Зеленський записав спецзвернення до українців на тлі загрози війни з Росією

Україна не хоче війни, але вона завжди має бути готовою до неї, заявив Володимир Зеленський.

Зеленський записав спецзвернення до українців на тлі загрози війни з Росією

Президент України Володимир Зеленський записав спеціальне відеозвернення до співвітчизників, у якому прокоментував повідомлення, що активно поширюються в інформаційному просторі, про те, що повномасштабне військове вторгнення Росії в Україну може розпочатися найближчим часом.

Глава держави заявив, що війна з Росією не є новиною, оскільки Україна протистоїть російській агресії вже вісім років.

"Хіба вторгнення почалося не у 2014 році? Хіба загроза війни з'явилася лише зараз?" – запитав президент.

За словами Зеленського, ризики нового витка ескалації з боку Росії існують вже далеко не один день, і зараз вони не стали більшими, але зріс ажіотаж навколо них.

"Зараз активно нападають не на нашу землю, а на ваші нерви, щоб ви мали постійне відчуття тривоги", – заявив український лідер.

Ще однією метою таких інформаційних атак є економічне ослаблення України. Таким чином залякують інвесторів, щоб вони не вкладали кошти у розвиток бізнесу в Україні, наголосив президент.

Глава держави застеріг громадян України від паніки та закликав "видихнути", а також звернувся до ЗМІ та порадив їм бути засобами масової інформації, а не засобами "масової істерії".

Окремо президент передав меседж міжнародним партнерам України, закликавши їх виявляти дієвість не лише на словах.

Глава держави запевнив, що Україна постійно посилює свої оборонні можливості, а її армія готова до будь-якого розвитку подій.

"Україна не хоче війни, але Україна завжди має бути готовою до неї", – заявив президент.

Раніше Зеленський провів телефонну розмову з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом. Головною темою переговорів стало обговорення варіантів стримування Росії, яка сконцентрувала близько 100 тисяч військових біля кордонів України.

Крім того, президент України зустрівся у Києві з держсекретарем США Ентоні Блінкеном. У ході бесіди Зеленський висловив впевненість, що Вашингтон не домовлятиметься з Москвою за спиною України.

Глава держави також провів переговори з міністром закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок. Президент наголосив: без досягнення миру в Україні не може йтися про безпеку Європи.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини