18 січня 2022, 18:57

Підготовка російського вторгнення: Арестович розповів, що Москва зробила заздалегідь, перед Новим роком

Арестович прокоментував інформацію щодо вивезення сімей російських дипломатів із території України.

Підготовка російського вторгнення: Арестович розповів, що Москва зробила заздалегідь, перед Новим роком

Колишній радник голови Офісу президента Олексій Арестович прокоментував інформацію про евакуацію з України сімей російських дипломатів і заявив, що цей процес російська влада розпочала ще до Нового року.

На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook Арестович повідомив, що, на його думку, Росія блефує.

"Цей процес (вивезення російських дипломатів  ред.) почався ще до Нового року. Я думаю, Росія поки що блефує. У них досить способів завдати нам великих неприємностей і без повномасштабного вторгнення. Уявімо одночасно: загострення на фронті на сході, блокування (під виглядом навчань) морських портів на Азові та у Чорному морі, зупинку газопостачання, провокацію внутрішніх заворушень.

А ось повноцінне вторгнення може, навпаки, завдати дуже суттєвих проблем для них самих, включаючи військову поразку та найважчу внутрішньополітичну кризу у самій РФ. І якщо російські генерали рахувати вміють, а вони вміють, то чітко бачать, що вирішальної переваги у них немає, а отже, і її гарантій виконання політичних завдань військовим шляхом. А хто винен? Відкликання сімей дипломатів може бути елементом такого тиску та блефу", – заявив він.

За словами Арестовича, російсько-білоруські навчання з перекиданням туди військ із Далекого Сходу також не є сигналом майбутнього наступу на Україну, оскільки планові.

"Тут загроза, швидше, для Білорусі, тому що ці кілька російських бригад, напевно, залишаться там – на ротаційній основі мінімум на 3-6 місяців: відсічний фланг на НАТО, елемент стримування сил Альянсу та спосіб контролю/втягування Лукашенка/Білорусі у процесі поглинання Кремлем. Звичайно, це створює загрозу й Україні. Подивимося", – заявив він.

На російському ринку акцій стався новий обвал до максимально низького рівня за останні два роки: різке падіння фіксують на Московській біржі. Повідомлення The New York Times про те, що Москва почала вивозити з України сім'ї своїх дипломатів, налякало ринок і викликало новий обвал.

Раніше ми повідомляли, що Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вирішив прокоментувати постійні заяви Росії про "гарантії безпеки".

Нагадаємо, Дмитро Гордон не сумнівається, що Путін не збирається вторгатися до України. Президент Росії завжди "біжить із поля бою", щойно запахне "смаженим".

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини