18 січня 2022, 11:15

Залужний прокоментував вимоги Росії щодо "гарантій безпеки"

НАТО сприймає ультиматум Росії щодо "гарантій безпеки" як болюче марення.

Залужний прокоментував вимоги Росії щодо "гарантій безпеки"

Напередодні Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний в інтерв'ю українським ЗМІ розповів про шантаж із боку Росії щодо НАТО та "гарантій безпеки".

Залужний наголосив, що під час переговорного процесу між НАТО та Росією в Альянсі дали чіткий сигнал РФ, інформує "Укрінформ".

НАТО будується на чіткому принципі, коли будь-яка європейська країна сама ухвалює рішення: вступати їй до Альянсу чи ні. До того ж будь-яка країна має право приєднатися до будь-якого з наявних у світі блоків.

Найголовніше, що всі члени НАТО мають єдину позицію щодо Росії, це не може не надихати Україну.

Під час переговорного процесу з НАТО у Росії зажадали від Альянсу відмовитися від розміщення своїх військ у тих країнах, які були прийняті до Альянсу після 1997 року.

У відповідь Єнс Столтенберг заявив, що у такому разі багато країн опиняться поза захистом Альянсу та перетворяться на членів НАТО "другого сорту".

17 січня заступник голови МЗС Росії Грушко заявив, що вже у найближчому майбутньому Москва чекає від США та НАТО на письмові "гарантії безпеки".

Раніше американські ЗМІ повідомили, що у січні Україну з "таємним" робочим візитом відвідав директор ЦРУ, який зустрівся із Зеленським і представниками української розвідки.

Нагадаємо, голова російської розвідки Наришкін заявив, що РФ не збирається "атакувати" Україну, а мріє жити у "дружбі".

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини