18 січня 2022, 07:59

Сенатор США після зустрічі із Зеленським: "Путін зробив найбільшу помилку у своїй кар'єрі"

Американські партнери пообіцяли Україні летальну зброю, наголосивши, що Росія "заплатить" у разі вторгнення на українську землю.

Сенатор США після зустрічі із Зеленським: "Путін зробив найбільшу помилку у своїй кар'єрі"

У понеділок, 17 січня, президент Володимир Зеленський у Києві провів зустріч із двопартійною делегацією Конгресу США.

Про те, якими були підсумки бесіди, Діалог.UA повідомляє з посиланням на сайт президента.

До складу делегації увійшли шість сенаторів. Зеленський поінформував їх про ситуацію з безпекою навколо України та заходи, які сприяли б деескалації та змусили б Москву припинити подальшу агресію.

Президент закликав підготувати превентивний пакет санкцій проти Росії. Він наголосив, що РФ продовжує видавати свої паспорти українцям в ОРДЛО, створюючи привід для ескалації під виглядом "захисту російських громадян".

Американські делегати висловили одностайну підтримку Києву, наголосивши на безумовному праві нашої держави самостійно визначати шляхи забезпечення власної безпеки.

Сенатор-демократ Річард Блюменталь, виступаючи на прес-брифінгу після зустрічі із Зеленським, заявив, що у разі вторгнення РФ в Україну США нададуть Україні летальну зброюта Росія "заплатить ціну".

"Я думаю, Володимир Путін зробив найбільшу помилку у своїй кар'єрі, недооцінивши, наскільки хоробро народ України боротиметься з ним, якщо він вторгнеться. Ми введемо дуже болючі економічні санкції, але ще важливіше те, що ми дамо народу України летальну зброю, яку вони потребують, щоб захищати свої життя. Чи це буде Javelin, чи Stinger, чи стрілецька зброя, чи катери, Росія заплатить ціну, будуть наслідки", - цитує сенатора США "Інтерфакс-Україна".

Раніше у США озвучили 3 маршрути вторгнення РФ, назвавши області України, які першими підпадуть під удар. Маршрути наступу Росії проходять паралельно залізничним коліям через необхідність логістичного забезпечення наземних операцій.

Нагадаємо, Посольство США відповіло на слова російського пропагандиста Красовського, який обіцяв "забрати та спалити" на Хрещатику Конституцію України.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини