14 січня 2022, 17:38

РФ підготувала групу оперативників під чужим прапором для проведення операції в Україні – CNN

Підготовлені Росією бойовики навчені веденню бойових дій у міських умовах і використанню вибухових речовин.

РФ підготувала групу оперативників під чужим прапором для проведення операції в Україні – CNN

США мають інформацію, яка вказує на те, що Росія підготувала групу оперативників під чужим прапором для проведення операції на Сході України. Провокація може стати приводом до вторгнення російських військ в Україну.

Про це пише журналістка CNN Наташа Бертран у своєму Twitter-акаунті з посиланням на заяву офіційного представника США.

За словами чиновниці, підготовлені Москвою бойовики добре навчені веденню бойових дій у міських умовах і використанню вибухових речовин. Вони можуть бути залучені для провокацій щодо підконтрольних Росії сепаратистів на Донбасі, щоб потім використати цей епізод як привід для нападу на Україну.

"Російські військові планують розпочати ці дії за кілька тижнів до військового вторгнення, яке може розпочатися у період із середини січня по середину лютого", – сказала співрозмовниця.

Журналістка зазначає, що озвучена американським чиновником інформація перегукується із заявою Міноборони України про підготовку російськими спецслужбами провокацій проти російських сил і спробу звинуватити у цьому українську сторону.

Нагадаємо, у Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили 14 січня, що російські спецслужби готують провокації у Придністров'ї з метою дискредитації української армії. Напередодні російські війська у Придністров'ї провели нараду, на якій обговорювали неіснуючі плани ЗСУ щодо нападу на артилерійські склади ЗС РФ у так званій "ПМР".

Раніше радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що загроза вторгнення Росії в Україну залишається високою. Водночас у Білому домі поки що немає твердої впевненості у тому, що Кремль зважиться на таку операцію.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини