14 січня 2022, 13:27

Янукович подав до суду на Верховну Раду

Експрезидент України Віктор Янукович, який ховається у РФ, подав новий позов проти українського уряду.

Янукович подав до суду на Верховну Раду

Колишній президент України Віктор Янукович, який втік до Росії у розпал Революції Гідності, має намір позиватися до Верховної Ради.

Про це у Telegram повідомила 14 січня нардеп України Ольга Совгиря, яка представляє Раду у Конституційному суді.

Позов Янукович подав до скандального Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК). Він хоче довести, що Рада нібито не мала права позбавляти його повноважень президента у 2015 році, оскільки не було проведено процедури імпічменту.

Справа (№640/39069/21), за даними Совгирі, розглядатиметься у спрощеному порядку без виклику представників з обох боків і проведення судових засідань.

"Рішення суду за цим позовом може бути прийняте будь-якої миті", - попередила депутат Ради.

Вона нагадала, що Янукович був позбавлений Радою повноважень президента у 2015 році, яка ухвалила відповідний закон № 144-VIII. Янукович уже намагався скасувати його дію через Конституційний суд, але зазнав поразки. Судді КСУ дійшли висновку, що не можуть розглядати справу, оскільки вона має політичний, а не правовий характер.

Янукович подає вже другий позов до ОАСК щодо позбавлення його повноважень президента. У грудні 2020 року він спробував оскаржити твердження Парламенту, що “самоусунувся від здійснення конституційних повноважень президента України”, коли втік до Росії у розпал Майдану. Розгляд справи призначено на 16 лютого.

Важливо зазначити, що раніше ОАСК неодноразово потрапляв у гучні корупційні скандали. Його проросійські сили використовують для просування своїх інтересів. Президент України Володимир Зеленський обіцяв ліквідацію цього суду у рамках судової реформи, проте поки що не виконав цю обіцянку.

Раніше Царьов розповів, як "ображений" Янукович скаржився на Москву за те, що "кинула" зі знижкою на газ.

Ми також писали, що у ГБР повідомили про нову підозру Януковичу.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини