12 січня 2022, 09:32

Київська міськрада слідом за Рівним і Львовом хоче повернути Росії її історичну назву

До 1721 року територія сучасної Росії мала назву "Московське царство", або просто "Московія".

Київська міськрада слідом за Рівним і Львовом хоче повернути Росії її історичну назву

У понеділок, 10 січня, депутати фракції "Голос" у Київській міськраді зареєстрували проект рішення, в якому пропонують повернути Росії її історичну назву.

Авторами проекту є Вадим Васильчук, Григорій Маленко, Зоя Ярош, Тарас Козак, Макс Нефьодов, Василь Потапенко й Олександр Лінчевський, інформує "Голос.Київ".

Депутати пропонують називати в Україні країну-агресора не інакше як Московія. Щоб рішення набуло чинності, за проект мають проголосувати депутати міськради. Після цього рішення вирушає на розгляд Верховної Ради, Кабміну та президента України.

У документі до проекту йдеться, що сьогодні Росія виявляє агресію щодо України. Більше того, країна безпідставно використовує у назві держави грецьку транскрипцію історичної назви "Русь" – "Росія".

У документі сказано, що до 1721 ніхто не називав сусідню країну Росією. Офіційно її називали "Московське царство" або "Московія".

А ось назву "Русь" можна застосовувати лише до території України, де історично склалося це державне об'єднання.

Це не перша ініціатива українських політиків перейменувати Росію. У грудні 2021 року депутати Рівненської облради звернулися з таким проханням до депутатів Верховної Ради. Згодом до них приєдналися і колеги зі Львівської облради.

Раніше ми повідомляли, що до 30-річчя Незалежності України на кордоні з Росією було встановлено новий дорожній знак, у якому згадується "Московія" та "Кубанська Україна".

Нагадаємо, український журналіст Портніков прокоментував слова Путіна про те, що Захід намагається перетворити Росію на Московію.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини