7 січня 2022, 15:57

Кого братимуть до батальйонів тероборони: у Міноборони пояснили

ТЦК і СП вже звернулися до громадян із пропозицією стати частиною тероборони свого регіону.

Кого братимуть до батальйонів тероборони: у Міноборони пояснили

Більшість добровольчих формувань теробщин будуть складатися з українців, які служили у ВС, в інших військових формуваннях і силових відомствах, інформує Арміяinform із посиланням на 9 ст. ЗУ "Про основи нацопору".

Як повідомляється, у добровольчі загони набиратимуть не лише тих, хто відслужив у військах. Українців, які не служили в армії чи інших правоохоронних структурах, також прийматимуть у добровольчі комплектування теробщин. Вони стануть частиною таких формувань після складання присяги добровольця тероборони.

Крім того, для зарахування слід обстежитися у лікарів, пройти відбір у психологів і спеціалістів, а також укласти контракт добровольця ТО. ТЦК і СП вже звернулися до населення із закликом бути частиною тероборони рідного регіону.

Основна перевага такого нововведення – близьке розташування місця несення самої служби з домом. При цьому всі військові обов'язково отримають матеріальну допомогу за штатним графіком.

Також добровольцям обіцяють безоплатну медичну допомогу у шпиталях. За військовослужбовцями зберігається місце роботи, звання та середня зарплата на підприємстві, на якому вони працювали до призовного періоду.

Крім іншого, при несенні військової служби продовжують виплачувати пенсії для армійців, які отримували її, а після звільнення таку допомогу гарантовано перерахують. Але у добровольці ТО не можуть потрапити особи, які раніше мали проблеми із законом, окрім реабілітованих.

Додамо, що з цього року діє ЗУ "Про основи нацопору", за яким головне значення мають Сили тероборони ЗСУ. Нацопором є залучення громадян до протидії агресору та підготовка до таких маневрів.

Концепцією підготовки українців до загального опору вважається їх загальновійськова підготовка за регіональним принципом. Силами тероборони ЗСУ керує генерал Юрій Галушкін.

Нагадаємо, противникам військового обліку для українок відповіли у Міноборони.

Також українським військовим підвищать заробітну плату: деталі нового указу Зеленського.

Україна отримає від США дипдопомогу, крім 300 млн доларів, зарезервованих в американському бюджеті.

Крім того, в Україні поліціянтам підвищать зарплатню.

А Латвія й Україна погодили склад гуманітарного вантажу.

Автор: Влад Коваленко

Останні новини