6 січня 2022, 11:46

"Чекаємо на введення російських сил", – нардеп Ради Шевченко відзначився новою скандальною заявою

Депутат українського Парламенту Шевченко заявив, що чекає на введення російських військових у Казахстан.

"Чекаємо на введення російських сил", – нардеп Ради Шевченко відзначився новою скандальною заявою

Депутат Верховної Ради Євген Шевченко вирушив в охоплений масовими протестами Казахстан і зробив заяву про те, що очікує на введення російських військових підрозділів.

На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook український депутат зазначив, що на тлі відставки Назарбаєва Токаєв навряд чи впорається із ситуацією та зможе утримати її під контролем.

За його словами, ситуацію може врятувати введення військового контингенту Росії й ОДКБ, членом якої є Казахстан.

Значною частиною аудиторії введення російських військових сприймається як окупація Казахстану. Жителі республіки також неоднозначно ставляться до ініціативи Токаєва.

За словами Шевченка, від самого початку шанси встояти у Назарбаєва були "мізерними".

"Нема на кого спертися. Еліта навколо нього слабка та корумпована. Думаю, на нього чекає зрада силовиків. З націоналістами з Півдня діалогу не вийде. Західний Казахстан думає, що годує всіх інших, тому вимагає індульгенцій. Все котиться до біса. Єлбаси може попросити допомоги у Росії та Білорусі. Бажаю казахам миру, розсудливості та порядку. Друзі казахи, нетерпіння та насильство можуть призвести до незворотних наслідків. Вас можуть розірвати на частини", – заявив політик.

Повідомлялося, що до Казахстану можуть увійти "миротворці" з РФ і Білорусі, оскільки президент країни попросив допомоги в ОДКБ (Організації Договору про колективну безпеку) у подоланні "терористичної загрози". Спочатку ЗМІ розповсюдили інформацію, нібито у військовому союзі вже заявили, що незабаром відправлять туди війська. Наразі ці дані підтвердив прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян. Він розповів про ухвалення рішення на користь звернення президента Токаєва.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв за підсумками звернення по допомогу до ОДКБ отримає від Росії зовсім не ті війська, про які просив. Про це повідомляють журналісти російського видання Readovka.

Раніше про ситуацію у Казахстані висловилися у Євросоюзі. У Брюсселі назвали неприпустимими дії, які можуть призвести до ескалації насильства, але при цьому підтвердили право казахстанського народу на мирний протест.

Нагадаємо, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до глав держав-членів ОДКБ по допомогу через ситуацію у республіці. Те, що відбувається у країні, він назвав "зовнішньою агресією" та заявив про "загрозу для цілісності держави".

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини