4 січня 2022, 08:40

Журналіст Цимбалюк утік із Росії: розкрито вагому причину

Український кореспондент залишив Росію через погрози: за словами Цимбалюка, він не бажає бути "в'язнем Москви".

Журналіст Цимбалюк утік із Росії: розкрито вагому причину

Відомий український репортер Роман Цимбалюк, який пропрацював понад десяток років у російській столиці на "УНІАН", виїхав із РФ після виклику на допит до московської прокуратури. Його нібито звинувачують у розпалюванні ненависті на ґрунті проукраїнських реплік, інформує hromadske.

Він сам зізнався, що виїхав із країни-агресора, бо постала загроза його персональній безпеці. За даними публіциста, за останні кілька місяців майже всі провідні росЗМІ обіцяли йому проблеми.

При цьому він поки що особисто не знає, чи відкрито проти нього кримінальне провадження. Проте Роман зі своїм правозахисником уважно ставляться до подібних викликів до правоохоронних органів і заяв від російських "колег" із федеральних видань, бо є загроза оголошення його у розшук Інтерполу.

За словами кореспондента, замість нього на допит прийшов його правозахисник, проте прокурори не прибули на зустріч. Як з'ясувалося, правоохоронці нібито відкликали повістку. Але після цього він уже не поспішає до Москви, бо не хоче бути новим в'язнем Кремля та чекати чергового обміну полоненими.

Нещодавно адвокат Микола Полозов запевнив, що проти його підзахисного мають намір порушити справу за "екстремізм" і призначили допит на кінець грудня. За інформацією російських мас-медіа, проти Цимбалюка планували порушити справу за розпалювання міжнаціональної ворожнечі, що передбачає тюремний термін від 2 до 5 років.

Треба сказати, що Цимбалюк є українським репортером, який понад 10 років пропрацював у Росії для ІА "УНІАН", також співпрацював з "Радіо Свобода" та каналом "1+1". Відомий незручними питаннями Володимиру Путіну, у тому числі про війська РФ на Донбасі, до того ж він є автором одного з найпопулярніших політичних каналів в Україні на YouTube, на який уже підписано понад 400 тис. користувачів. Крім цього, Роман вважався останнім представником українських ЗМІ з акредитацією при МЗС РФ на регулярній основі.

Нагадаємо, Цимбалюк заявляв, що Росія розпочала новий етап інформвійни з Україною.

Також він сам запевнив, що вже 13 років живе у Москві та постійно критикує Володимира Путіна, але при цьому повістку на допит не отримував.

Автор: Влад Коваленко

Останні новини