1 січня 2022, 18:38

Верещук назвала приблизну чисельність населення ОРДЛО

В уряді заявили про неможливість порахувати точну кількість жителів окупованих районів Донбасу.

Верещук назвала приблизну чисельність населення ОРДЛО

На тимчасово непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей зараз проживає близько 2 млн осіб, оцінити точну чисельність населення у цьому регіоні неможливо.

Про це розповіла віцепрем'єр-міністр – міністр з інтеграції окупованих територій Ірина Верещук у розмові з "Радіо НВ".

За словами чиновниці, офіційних даних щодо чисельності населення ОРДЛО немає. Проте, за тією інформацією, якою володіє міністр, в окупованих районах Донбасу проживає приблизно 2 млн осіб.

Варто зазначити, що до початку російської агресії на Донбасі населення лише Донецька та Луганська становило близько 1 млн 400 тис. осіб.

Станом на січень 2021 року в Україні було зареєстровано 1 млн 458 тис. 912 внутрішньо переміщених осіб з окупованих Криму та Донбасу.

Раніше Верещук повідомила, що Україна не визнає та не збирається визнавати російські паспорти, видані на окупованих територіях. При цьому міністр уточнила: влада не має наміру карати людей, які отримали такі документи, – відповідальність лежить виключно на країні-агресорі Росії.

Нагадаємо, Верещук заявила про намір керуватися принципом "м'якої сили" щодо реінтеграції непідконтрольної частини Донбасу.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини