30 грудня 2021, 20:34

ЗСУ, "Омікрон" і нові санкції: які рішення ухвалили на засіданні РНБО

30 грудня відбулося засідання РНБО, на якому розглянули теми енергетики, ЗСУ, пандемії, нових санкцій і COVID-19.

ЗСУ, "Омікрон" і нові санкції: які рішення ухвалили на засіданні РНБО

Передноворічне засідання РНБО 30 грудня затяглося у часі. Президент Володимир Зеленський та інші члени Радбезу зібралися на обговорення о 15:00, проте брифінгу за підсумками заходу журналістам довелося чекати чотири години.

Джерело: секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу після засідання РНБО 30 грудня, який відповідав на запитання журналістів.

Отже, міністр оборони України Олексій Рєзніков нагадав, що вперше за 30 років влада ухвалила план оборони країни. Раніше це питання був прерогативою армії, тепер цей план більш розгорнутий.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зачепив нові санкції щодо осіб, які працюють у судах у тимчасово анексованому Криму, а також усіх, хто причетний до будівництва Кримського мосту.

Голова СБУ Іван Баканов прозвітував про зміни у списках санкцій. Йшлося про чотирьох жінок, які після заміжжя змінили прізвища. У зв'язку з цим їх дані у списках було скориговано.

Президент Володимир Зеленський запропонував протягом місяця вирішити питання щодо зрівнювання зарплат військових, а також посилити забезпечення житлом військових і ветеранів. Крім цього, глава держави хоче створити урядову комісію, яка перевірить постачання озброєнь і харчових продуктів, починаючи з 2017 року.

Окремо було винесено пропозицію щодо синхронізації санкцій із міжнародними партнерами стосовно громадян України.

Також на засіданні РНБО обговорили реакцію Заходу на ситуацію навколо кордону України, розглянули план заходів щодо оборони у разі повномасштабного вторгнення Росії, а також закон про національний спротив, який набуде чинності з 1 січня.

Данілов уточнив, що присутні обговорювали небезпечність розповсюдження штаму "Омікрон" в Україні. Експерти попереджають, що у лютому 2022 року він може стати панівним у нашій країні.

Раніше повідомлялося, що засідання РНБО має відбутися 29 грудня, проте Зеленський запропонував розширити список тем, які обговорюватимуться, у зв'язку з чим дату заходу змінили.

До цього Олексій Данілов визнав, що загроза вторгнення Росії зберігається постійно, проте сьогодні ситуація під контролем ЗСУ.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини