23 грудня 2021, 16:23

Адвокати Порошенка: експрезидент знав про закупівлю вугілля з ОРДЛО

Петро Порошенко під час своєї каденції доручив профільним органам забезпечити Україну енергією.

Адвокати Порошенка: експрезидент знав про закупівлю вугілля з ОРДЛО

П'ятий президент України Петро Порошенко, підозрюваний у держзраді у справі про постачання вугілля з окупованої частини Донбасу, знав про закупівлю палива з ОРДЛО, але не брав участі у цьому процесі, оскільки це не входило до його повноважень.

Відповідну заяву зробили адвокати колишнього глави держави Ілля Новіков та Ігор Головань, інформує "УП".

Так, Головань повідомив, що Порошенко, перебуваючи на посаді президента, поставив перед урядом, РНБО та правоохоронними органами завдання щодо забезпечення країни енергоносіями. Керівники згаданих інституцій почули це доручення та виконали його відповідно до законодавства.

Порошенко знав про постачання вугілля з окупованих територій Донбасу, але не погоджував їх із Міністерством енергетики та Центренерго, бо це не його компетенція.

Новіков, своєю чергою, вважає, що тодішній міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин діяв законно. Він позначив дві шахти, з яких бойовики були готові постачати вугілля, але при цьому попередив: якщо вони хочуть щось отримувати за це паливо, це відбуватиметься "на нашій території у білу".

За словами адвоката, таким чином ексміністр запобіг фінансуванню терористів.

Контекст

20 грудня ДБР направило Порошенку підозру у держзраді та сприянні терористам у справі про постачання вугілля з ОРДЛО.

23 грудня колишній глава держави мав з'явитися на допит, проте наразі він перебуває у закордонному відрядженні та планує повернутися до України лише у першій половині січня. Адвокати експрезидента стверджують, що він має право не з'явитися на допит, оскільки повістка нібито не була оформлена з дотриманням усіх юридичних норм.

Нагадаємо, посольства США та Великобританії прокоментували оголошення підозри Порошенку, заявивши, що уважно стежать за розвитком подій.

Своєю чергою президент України Володимир Зеленський повідомив, що справою, у якій фігурує ексглава держави, мають займатися правоохоронні органи.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини