22 грудня 2021, 22:18

Росія натякає на готовність завдання ядерного удару по Україні – Стефанчук

Спікер Верховної Ради зазначив, що дані Україні гарантії безпеки у рамках Будапештського меморандуму не працюють.

Росія натякає на готовність завдання ядерного удару по Україні – Стефанчук

Голова парламенту Руслан Стефанчук заявив, що Російська Федерація натякає на готовність залучити ядерну зброю проти України, якщо наша держава продовжить інтеграцію з Європейським Союзом і НАТО.

Про це речник Верховної Ради розповів на конференції за участю голів закордонних диппредставництв України.

Стефанчук нагадав: на початку 90-х Україна добровільно відмовилася від третього у світі ядерного потенціалу в обмін на гарантії безпеки, закріплені у Будапештському меморандумі. Проте на сьогодні цей документ не працює, і Україна залишилася практично беззахисною перед загрозою нанесення по її території ядерного удару, наголосив спікер.

Голова парламенту підкреслив: закладені у меморандум домовленості про неприпустимість посягань на територіальну цілісність України було порушено у 2014 році та продовжують порушуватися досі, тоді як деякі країни-підписанти угоди лише обговорюють можливість запровадження більш жорстких економічних санкцій проти Москви.

Раніше лідер партії "Сила та честь" Ігор Смешко заявив про право України розпочати внутрішні консультації щодо повернення до статусу ядерної держави. Політик вважає ядерну зброю надійною гарантією територіальної цілісності держави.

Нагадаємо, ексгенеральний секретар НАТО Джордж Робертсон назвав помилкою рішення України відмовитися від усього ядерного арсеналу.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини