22 грудня 2021, 19:33

У Міноборони відповіли Шойгу: в Україні є лише одні найманці – російські

У відомстві зазначили: єдина загроза безпеці України походить від російських окупаційних військ.

У Міноборони відповіли Шойгу: в Україні є лише одні найманці – російські

У Міноборони України назвали фейком озвучену міністром оборони РФ Сергієм Шойгу інформацію про нібито присутність на Донбасі 120 співробітників американських ПВК і підготовку "провокації" з використанням хімічної зброї.

Відповідна заява опублікована на сайті відомства.

У повідомленні наголошується: на території України немає жодних найманців, за винятком тих, які використовує Кремль на тимчасово непідконтрольних територіях нашої держави, єдина загроза безпеці українських територій походить від країни-агресора РФ, окупаційні війська якої вбивають українських громадян і перешкоджають діяльності міжнародних організацій.

У Міноборони також зазначили, що війна Росії проти України має гібридний характер: вона включає не лише військовий складник, а й інформаційні операції. До останніх належить згадана заява міністра оборони РФ. У минулому російська сторона вже вдавалася до поширення подібних фейків, наприклад у 2018 році, коли з'явилися повідомлення про так званих "синіх метеликів із нібито отруйною речовиною у Красногорівці".

При цьому в оборонному відомстві закликають поставитися до слів Шойгу з усією серйозністю, оскільки ця дезінформація прозвучала на найвищому рівні, що свідчить про підготовку Кремлем провокації, сценарій якої вже розроблено.

Раніше заяву Шойгу прокоментували у Пентагоні. Спікер оборонного відомства США Джон Кірбі повідомив, що слова російського чиновника далекі від реальності та закликав Москву відмовитися від помилкової риторики.

Нагадаємо, напередодні голова Міноборони РФ повідомив, що на Донбасі нібито перебуває понад сотня "американських найманців", які "готують провокацію з використанням хімічної зброї".

Тим часом російський ресурс "Медуза" опублікував матеріал, з якого випливає, що це РФ вербує найманців на Донбас, але про цілі поки що мовчить.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини