21 грудня 2021, 20:29

У Києві розробили 10 кроків, які розблокують мирний процес на Донбасі, – Єрмак

Голова Офісу президента України Андрій Єрмак заявив про 10 кроків, за допомогою яких Київ хоче розблокувати процес мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

У Києві розробили 10 кроків, які розблокують мирний процес на Донбасі, – Єрмак

Керівник Офісу президента (ОП) України Андрій Єрмак повідомив, що Україна розробила та передала партнерам документ із 10 кроками по Донбасу. Їх завдання – розблокувати процес мирного врегулювання конфлікту.

Про документ Єрмак заявив 21 грудня на конференції "Дипломатія 30. Стратегія сильної держави", про що повідомила пресслужба ОП на своєму офіційному сайті.

Єрмак запевнив, що Київ докладає максимум зусиль, щоб зрушити з мертвої точки переговори щодо Донбасу.

Було підготовлено та передано партнерам комплексні ініціативи – 10 кроків, реалізація яких зможе розблокувати мирний процес”, – сказав Єрмак.

Подробиць він не озвучив.

Єрмак лише зазначив, що до вирішення конфлікту найактивніше приєдналися Сполучені Штати. Він уточнив, що це "паралельний трек" із "нормандським форматом", який складається з України, Франції, Німеччини та РФ.

Аналогічні питання ми обговорили сьогодні із Великобританією. Таку ж роль готова відігравати Туреччина”, – сказав голова Офісу президента.

Контекст

Мінський і нормандський процеси, покликані вирішити конфлікт на Донбасі, на сьогодні “заморожені”. Росія відмовляється робити будь-які кроки до миру, поки Київ не піде на низку поступок. Це насамперед прямі переговори із сепаратистами Донбасу, внесення до Конституції особливого статусу регіону, а також проведення місцевих виборів до передачі Україні контролю над захопленою ділянкою кордону.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Данілов відповів, чи може Україна звільнити Донбас військовим шляхом.

Ми також писали, що суд РФ вперше визнав присутність російських військ на Донбасі "на бойовому чергуванні".

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини