21 грудня 2021, 16:02

Азаров висунув Україні умову початку постачання вугілля з "ЛДНР"

Азаров заявив, що до виконання його умови ніколи не продав би жодну тонну вугілля з ОРДЛО офіційному Києву.

Азаров висунув Україні умову початку постачання вугілля з "ЛДНР"

Колишній голова українського уряду Микола Азаров, який після Революції гідності втік на територію Росії та 8 останніх років проживає у Москві, прокоментував можливість постачання вугілля з окупованої частини Донбасу Україні.

Азаров заявив, що будь-який вид постачання вугілля з "ЛДНР" Україні має бути під забороною до виконання принципової умови. На своїй сторінці у соціальній мережі Twitter він заявив, що до її виконання ніколи не продав би жодної тонни вугілля офіційному Києву.

Умовою колишній прем'єр країни назвав встановлення перемир'я між українською армією та російськими найманцями в ОРДЛО.

"Чи може зараз влада України повернутися до схеми закупівлі напряму або ненапряму вугілля у невизнаних республік? Якщо говорити про те рішення, яке б я прийняв: я б ніколи у житті не продав жодної тонни вугілля київському режиму, поки не буде встановлено перемир'я", – заявив він.

16 грудня СБУ направила до Кабінету міністрів звіт, згідно з яким запаси вугілля на низці теплогенеруючих підприємств досягли критично низької позначки.

Заява Азарова прозвучала на тлі оголошення підозри п'ятому президенту Петру Порошенку, якого звинувачують в участі у схемі постачання вугілля з окупованої частини Донбасу за посередництва Віктора Медведчука.

Раніше голова СБУ та Генпрокурор опублікували записи телефонних розмов Медведчука з представниками Кремля із найближчого оточення Путіна. На них Порошенко згадується кілька разів, всі дії щодо організації схеми нібито узгоджувалися з ним. Медведчук під час телефонних розмов заявляє російським партнерам, що Порошенко дав вказівку тримати зв'язок із Москвою через нього.

Експерти вважають вчинок Офісу президента надто необачним: на тлі загрози російській агресії Зеленському варто було працювати для об’єднання зусиль, а не боротися з опонентами.

Тим часом у СБУ попередили, що у справі Порошенка ще будуть новини.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини