14 грудня 2021, 08:11

Забруднення води на Донеччині: влада звернулася до СБУ, а у Донецьку закликали не пити її

Водопровідну воду у Донецькій області як на вільній, так і на окупованій частині не рекомендують пити та використовувати для приготування їжі.

Забруднення води на Донеччині: влада звернулася до СБУ, а у Донецьку закликали не пити її

З кінця листопада жителі Донецької області скаржиться на якість питної води, що різко погіршилася. Одними з перших про проблему повідомили мешканці Краматорська та Слов'янська. За їхніми словами, водопровідна вода пахне ліками та має дивний присмак навіть після фільтрації.

Жителі окупованих Макіївки, Харцизька, Єнакієвого й інших міст писали, що вода пахне ліками для серця "Корвалол", інші стверджували, що вона смердить каналізаційними стоками, а при збовтуванні на поверхні з'являється піна, вода липка навпомацки.

Причини погіршення якості води у Сіверському Донцю фахівці поки що не визначили. Влада не виробила єдиної версії, а ті варіанти, які встигли озвучити, були спростовані місцевими жителями й експертами, пише "Depo.Донбас".

Так, керівник ВЦА Слов'янська Вадим Лях заявив, що аналогічна ситуація відбувається щороку, просто люди нібито її не помічали. Проте мешканці міста із цим не погодилися.

Директор департаменту ЖКГ Донецької ОВЦА Сергій Гончаренко запевняв, що вода відповідає нормам. Зміна запаху нібито пов'язана з викидами азоту. Вони підвищують температуру води, активізуючи зростання синьо-зелених водоростей, а потім їх продукти життєдіяльності та відмирання дають неприємний аромат.

Однак пізніше при більш детальному аналізі води було виявлено "органічні речовини, які раніше навіть взагалі не визначалися".

А у компанії "Вода Донбасу" визнали, що якість води різко погіршилася за останні 10 років. Проте поки що неможливо з'ясувати джерело забруднення, оскільки воно протікає сотні кілометрів територіями різних держав. Є припущення, що велику проблему для річок і поверхневих водойм представляють мийні засоби, що містять фосфати. Проте це теорія. З'ясування причин і пошук реальної причини появи неприємного запаху продовжується.

Водночас "МОЗ" ОРДО рекомендувало пити тільки очищену питну воду. А Донецька ОВЦА подала заяву до СБУ та Нацполіції для встановлення суб'єктів господарювання, які скидають неочищені стічні води у річку та її притоки.

Нагадаємо, в окупованому Донецьку жителі масово повідомляють про запах фекалій, що виходить із водопровідної води. Люди пишуть, що навіть після тривалого кип'ятіння сморід не пропадає. Цю воду неможливо використати навіть для технічних потреб.

А у липні в окупованому Алчевську стався масштабний збій у роботі фільтрувальної станції, через який трубами потекла технічна вода, непридатна для використання у побуті.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини