11 грудня 2021, 20:13

Німеччина заблокувала передачу Україні куплених у НАТО антидронових рушниць – ЗМІ

За даними ЗМІ, питання розблокування постачання гвинтівок порушувалося під час останнього візиту Ангели Меркель до Києва, але його так і не вдалося вирішити.

Німеччина заблокувала передачу Україні куплених у НАТО антидронових рушниць – ЗМІ

Представник Німеччини у наглядовій раді NSPA (Агенції НАТО із забезпечення та закупівлі) заблокував передачу Україні антидронових рушниць, які Україна придбала через цю структуру Північноатлантичного альянсу.

Про це повідомляють джерела "Зеркала недели".

За інформацією видання, Київ уже сплатив за партію вищезгаданої зброї, але її постачання було зупинено з німецького боку. Питання розблокування передачі гвинтівок порушувалося з українського боку під час останнього візиту ексканцлера ФРН Ангели Меркель до України, але його так і не вдалося вирішити.

Посол України у Німеччині Андрій Мельник, коментуючи озвучену історію в інтерв'ю "ЗН", заявив, що вона добре демонструє загальні підходи попереднього уряду, можливо й теперішнього щодо ненадання Києву оборонної зброї.

За словами дипломата, наскільки йому відомо, жодних офіційних пояснень щодо описаного випадку не було. При цьому через неформальні канали комунікації Берліном було донесено позицію, мовляв, ця зброя може спричинити загострення ситуації біля лінії розмежування на Донбасі.

Посол вважає надто оптимістичним думати, що уряд Олафа Шольца дотримуватиметься якоїсь іншої політики щодо постачання в Україну оборонного озброєння. Незважаючи на це, Україна продовжить переконувати німецьких партнерів, що надання такої зброї потрібне не для ескалації ситуації, а для стримування російської агресії.

Тим часом у Міноборони України стверджують, що згадані антидронові гвинтівки прибудуть до країни протягом місяця. Про це цього тижня в ефірі одного з українських телеканалів заявив голова оборонного відомства Олексій Рєзніков. Йдеться про рушниці литовського виробництва, придбані Україною через Агентство НАТО із закупівлі та забезпечення. У Міноборони вважають, що ця зброя допоможе Україні у боротьбі з російськими безпілотниками на Донбасі.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини