10 грудня 2021, 20:58

Кулеба: "Путін стоїть на порозі чогось великого"

Путін намагається сплести новий ідеологічний міф навколо України, вважає голова МЗС Дмитро Кулеба.

Кулеба: "Путін стоїть на порозі чогось великого"

Голова МЗС Дмитро Кулеба впевнений: спроби президента Росії Володимира Путіна відшукати нове ідеологічне виправдання російської агресії проти України свідчать про те, що він "стоїть на порозі чогось великого".

Таку думку міністр озвучив у своїй статті для Foreign Affairs.

На думку керівника української дипломатії, йдеться про намір глави Кремля докорінно переписати порядок безпеки у Європі, який сформувався після закінчення холодної війни між СРСР і США. Створивши кризу, президент РФ розраховує посадити американського колегу Джо Байдена за стіл переговорів, за яким, як сподіваються у Москві, буде окреслено нові лінії у Європі, що розділяють континент на сфери впливу. У Росії протягом кількох років мріють про такий сценарій, наголосив міністр.

Кулеба закликав США та Європу активізувати свої зусилля щодо стримування Росії та надіслати Москві "чіткі політичні сигнали", зокрема дати зрозуміти, що Україна є невіддільною частиною Заходу та майбутнім членом НАТО та Євросоюзу.

Нагадаємо, у цій же статті Кулеба назвав найкращою відповіддю на ультиматуми Путіна про нерозширення НАТО на Схід повне їх ігнорування та заявив, що поступки Москві не зроблять кремлівський режим більш миролюбним.

Крім того, голова МЗС виключив односторонні поступки щодо Донбасу та повідомив, що Київ не піде на прямі переговори з окупаційними адміністраціями у Донецьку та Луганську.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини