10 грудня 2021, 20:19

Кулеба на прикладі Придністров'я показав сумний досвід поступок Росії

У МЗС України виключили односторонні поступки щодо Донбасу: Київ не піде на прямі переговори з маріонетками Кремля.

Кулеба на прикладі Придністров'я показав сумний досвід поступок Росії

Голова МЗС України Дмитро Кулеба назвав необачною "запропоновану деякими експертами" ідею тиску на Київ з метою примусу його до односторонніх поступок щодо Донбасу, а саме прямого діалогу з окупаційними адміністраціями у Донецьку та Луганську, повністю підконтрольними Москві.

Про це міністр написав у своїй статті для Foreign Affairs.

За його словами, Україна небезпідставно відхилила подібні вимоги, тому що Росія є стороною конфлікту та не припустимо переводити її у статус посередника.

Кулеба нагадав про сумний досвід Кишинева, який свого часу погодився на прямі переговори з підтримуваними Росією сепаратистами з Придністров'я, проте майже через 30 років це так і не призвело до відновлення територіальної цілісності Молдови.

До того ж у 1994 році Молдова затвердила нейтральний статус країни, відмовившись від прагнень стати членом НАТО.

"Результат обох поступок? Заморожений конфлікт на три десятиліття, танення якого не передбачається. Російські війська досі залишаються у Придністров'ї", – наголосив міністр.

Нагадаємо, напередодні агентство Associated Press повідомило з посиланням на джерела в адміністрації президента США, що Вашингтон нібито чинитиме тиск на Україну, щоб спонукати її до певних поступок ОРДЛО, "які не виглядатимуть як перемога Путіна".

Пізніше прессекретар Білого дому Джен Псакі спростувала цю інформацію та заявила, що тема автономії Донбасу не порушувалася на переговорах Байдена з Путіним.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини