10 грудня 2021, 19:58

Кулеба назвав найкращу відповідь на ультиматуми Путіна щодо НАТО

У Києві впевнені: надання Росії гарантій нерозширення НАТО на Схід не зробить режим Путіна менш агресивним.

Кулеба назвав найкращу відповідь на ультиматуми Путіна щодо НАТО

Голова МЗС України Дмитро Кулеба вважає, що найкращою відповіддю на ультиматуми президента РФ Володимира Путіна про нерозширення НАТО на Схід стане їх повне ігнорування.

Про це міністр написав у статті для Foreign Affairs.

На думку керівника української дипломатії, Путін на тлі концентрації сил і засобів російської армії біля кордонів України пропонує Заходу "привабливу перспективу" розв'язання проблеми: надання юридичних гарантій, що виключають поступ НАТО у бік Росії в обмін на ненапад на Україну та відмову від смертоносної війни у Європі.

При цьому безглуздо розраховувати, що надання Москві згаданих гарантій зробить режим Путіна менш агресивним і миролюбним. Попередній досвід демонструє, що обіцянки нейтралітету з боку України чи будь-якої іншої держави регіону не зменшують апетиту російської влади, наголосив міністр.

За словами Кулеби, крім планів щодо вторгнення в Україну, Путін також прагне переформатування архітектури безпеки у Європі на шкоду Заходу.

Міністр вважає за неможливе виконання вимог Кремля, оскільки у такому разі Заходом будуть проігноровані інтереси українського народу, які своїми діями під час Революції Гідності довели, що не зацікавлені у дружбі з Росією та ніколи не відмовляться від євроатлантичної інтеграції. Путін планував бліцкриг щодо поділу України зі створенням маріонеткової "Новоросії", але недооцінив рішучість українців відстоювати свою державність, зазначив голова МЗС.

Нагадаємо, МЗС РФ опублікувало 10 грудня заяву, у якій зажадало від НАТО офіційно відмовитися від даних України обіцянок щодо її перспектив членства в Альянсі. У Москві заявили, що приєднання України до НАТО може призвести до "масштабного конфлікту" у Європі.

Раніше повідомлялося, що питання нерозширення НАТО на Схід порушувалося Путіним під час переговорів із президентом США Джо Байденом 7 грудня.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини