9 грудня 2021, 10:48

Байден заявив, що воювати за Україну ніхто не буде – скоро процес по Донбасу зрушить з мертвої точки – Щербина

За словами журналіста Сергія Щербини, процес щодо Донбасу скоро зрушить із мертвої точки.

Байден заявив, що воювати за Україну ніхто не буде – скоро процес по Донбасу зрушить з мертвої точки – Щербина

Незабаром питання повернення Донбасу під контроль України буде активізовано, при цьому влада США, ймовірно, почне чинити тиск на офіційний Київ. Про це заявив відомий український журналіст, головний редактор "РБК-Україна" Сергій Щербина.

На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook він зазначив про показовий момент за підсумками переговорів президентів США та Росії: Кремль більше не проти участі Вашингтона у "нормандському форматі".

"З вчорашнього дня відбулася ключова зміна: росіяни більше не бачать протипоказань для участі США у "нормандському форматі". До того ж вони ще й вважають, що Франція та Німеччина теж не бачать у цьому проблем", – наголосив журналіст.

За словами Щербини, на тлі заяв американського президента вже після переговорів із Путіним Вашингтон надіслав Україні кілька прозорих сигналів про те, що ситуація найближчим часом може змінитися.

Журналіст припустив, що Україну змушуватимуть рухатися за імплементацією так званої "формули Штайнмайєра".

"Впевнений, що всі ці меседжі та стрілочки на картах були адресовані безпосередньо українському суспільству. Володимир Зеленський сьогодні заявив, що чекає від ТКГ розв'язання трьох питань: перемир'я, обмін полоненими та відкриття КПВВ. Мабуть, це перші кроки", – наголосив журналіст.

Раніше відбувся відеосаміт президентів США та Росії Джозефа Байдена та Володимира Путіна, де головною темою стала Україна. Він тривав близько двох годин. Перші деталі переговорів розкрила пресслужба Білого дому на офіційному сайті. У ході розмови Байден наголосив, що дуже стурбований військовою активністю Росії біля українських кордонів. Він додав, що те, що відбувається, турбує і Європу. Також Байден вкотре нагадав Путіну, що США продовжать підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України. Кремль закликали заспокоїтися та перейти від погроз до дипломатії. Ймовірно, президенти досягли певних домовленостей. Білий дім уточнив, що вони "доручили своїм командам вжити заходів".

Раніше президент США дав зрозуміти Путіну, що членом НАТО може стати будь-яка країна і Росія не має права вказувати, кому та що треба робити.

Нагадаємо, заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд дала зрозуміти Москві, що у разі вторгнення російської армії в Україну "Північний потік – 2" буде похований.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини