7 грудня 2021, 22:21

Путін вимагав від Байдена гарантій: у Кремлі розкрили деталі двогодинних переговорів

Кремль оприлюднив свою версію двогодинних переговорів президентів США та РФ Джозефа Байдена та Володимира Путіна.

Путін вимагав від Байдена гарантій: у Кремлі розкрили деталі двогодинних переговорів

Пресслужба Кремля розкрила нові деталі відеопереговорів президентів США та РФ Джозефа Байдена та Володимира Путіна 7 грудня. Вони тривали близько двох годин.

Повідомлення про саміт оприлюднили на сайті Адміністрації президента РФ.

Зазначено, що президенти під час бесіди "згадали про союзництво у роки Другої світової війни". Враховуючи, що тема ВВВ для Путіна останніми роками стала "коронною", швидше за все, саме він її й порушив.

"Основне місце у розмові зайняла проблематика, пов'язана із внутрішньоукраїнською кризою", – повідомили у Кремлі. Під "внутрішньоукраїнською кризою" там мають на увазі російську окупацію Криму та Донбасу, а також військову активність РФ поряд з українськими кордонами.

Повідомляється, що Путін намагався звинуватити Київ у "деструктивній лінії", а також звинувачував у скоєнні провокацій на Донбасі.

Байден не піддався на слова колеги із РФ. У Кремлі підтвердили, що лідер США погрожував Кремлю важкими санкціями у разі "ескалації обстановки".

У відповідь на це Путін почав висувати претензії вже НАТО, звинувативши Альянс у "небезпечних спробах освоєння української території". Він зажадав від Байдена гарантій нерозширення організації на схід і нерозміщення наступальних озброєнь у країнах, що межують із Росією.

"Росія серйозно зацікавлена в отриманні надійних, юридично зафіксованих гарантій", – передали у Кремлі вимоги Путіна.

Президенти домовилися продовжити діалог із цих чутливих питань.

Пресслужба підтвердила, що президенти також обговорювали проблеми кіберзлочинності, іранської ядерної програми, заморожування дипломатичних відносин та інше.

"Розмова мала відвертий і діловий характер", – констатували у Кремлі.

Варто зазначити, що Байден погодився на переговори з Путіним через чергову масштабну концентрацію військ РФ на українському кордоні. За даними української розвідки, росіяни сконцентрували на своїх східних рубежах 100-тисячне військо, яке може бути готове до вторгнення вже наприкінці січня – на початку лютого.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Путін виказав свою знервованість на початку онлайн-зустрічі з Байденом.

Ми також писали, що у NYT, коментуючи переговори Байдена – Путіна, дійшли висновку: "На кону незалежність України".

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини