6 грудня 2021, 14:08

Україна має бути у НАТО де-факто – Резніков

Глава Міноборони Олексій Резніков поділився своїми висновками, ґрунтуючись на зустрічах із керівництвом НАТО, які провів будучи віце-спікером.

Україна має бути у НАТО де-факто – Резніков

Міністр оборони вважає, що Україні вже зараз слід інтегруватися у Північноатлантичний альянс де-факто через розширення співпраці, не чекаючи офіційних рішень.

"Ми маємо робити ставку на інтеграцію де-факто, приймаючи все найкраще. Через розширення спільних проектів, через конкретні дії. Цього року я у статусі віце-прем'єра кілька разів спілкувався з керівництвом НАТО. Я розумію, що вступ України до НАТО – це політичне рішення на основі консенсусу 30 країн. І колись це рішення буде прийнято", - заявив Резніков в інтерв'ю "Армія Inform".

Крім того, він нагадав слова глави МЗС Дмитра Кулеби про те, що 3 країни з Блоку поки що не готові підтримати приєднання України. Резніков закликав не чекати, поки у НАТО дійдуть одностайного рішення, а вже зараз щільно співпрацювати та підганяти свою армію під стандарти Альянсу.

Нагадаємо, держсекретар США Ентоні Блінкен озвучив непохитну позицію, попередивши РФ про готовність зміцнити оборонні можливості НАТО і пригрозивши вжити проти Москви таких заходів, від яких Вашингтон до останнього утримувався.

Як раніше заявив міністр оборони України, зараз, за оцінюванням експертів, на рубежах зосереджено близько 94 тисяч військових РФ.

Крім того, радник ВП Олексій Арестович, говорячи про бажання Росії досягти нерозширення НАТО, зауважив: "Хотіти не шкідливо".

Автор: Марина Журавлева

Останні новини