3 грудня 2021, 11:55

Агітувала за антивакцинацію: СБУ ліквідувала у Чернівцях велику "ботоферму"

СБУ викрила "ботоферму" у Чернівцях, яку використовувала Росія та проросійські сили в Україні у своїх інтересах.

Агітувала за антивакцинацію: СБУ ліквідувала у Чернівцях велику "ботоферму"

Служба безпеки України накрила чергову "ботоферму", яка працювала у Чернівцях. Її послугами користувалася РФ і проросійські сили в Україні.

Деталі та кадри було оприлюднено на офіційному сайті спецслужби.

За даними СБУ, це угруповання зуміло створити та "розкрутити" понад 20 тисяч ботів, яких продавали на чорному ринку. Працювали дуже якісно: акаунти навіть були верифіковані у соцмережах за підробленими паспортами громадян України.

Довідка: боти – це програми, що управляють фейковими обліковими записами у соцмережах. Вони імітують поведінку "живих" користувачів, зокрема, ставлять уподобайки та розповсюджують заготовлені коментарі для імітації громадської думки.

У ході розслідування вдалося з'ясувати, що роботів цього угруповання активно використовували проросійські агітатори. Вони, зокрема, займалися дискредитацією українських військ, виправдовували російську агресію, а також, що важливо, поширювали антивакцинаторські настрої серед українських громадян.

В угруповання входили близько 15 осіб. Під час обшуків у його офісі було знайдено комп'ютерну техніку з доказами протиправної діяльності, понад 6 тисяч SIM-карт як України, так і інших країн, а також понад 4 тисячі платіжних карток українських банків.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що у Луцьку ліквідовано велику ботоферму, яка агітувала за "Новоросію".

Ми також писали, що СБУ розкрила ботоферму, яка працювала на Росію: використали 12 тисяч SIM-карток.

Останні новини