1 грудня 2021, 16:00

Член ТКГ Гармаш: "Трохи дивно чути таке від депутатів Порошенка"

Гармаш пояснив, чому за словами Зеленського про прямі переговори з Росією немає "зради".

Член ТКГ Гармаш: "Трохи дивно чути таке від депутатів Порошенка"

Член української делегації в ТКГ з питань Донбасу Сергій Гармаш розкритикував депутатів "ЄС" Петра Порошенка, які висловили невдоволення заявою президента України Володимира Зеленського про прямі переговори з Росією з приводу закінчення конфлікту на Донбасі та окупації Криму.

На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook Гармаш заявив, що саме Порошенко брав участь у мінських переговорах, у яких вказані лише 2 сторони конфлікту – Росія та Україна. На думку Гармаша, офіційний Київ може вести переговори з Москвою та лише з Москвою, оскільки переговори з Л/ДНР" для України неприйнятні.

"Трохи дивно чути від депутатів Порошенка обурення щодо слів Зеленського про прямі переговори з Росією для закінчення конфлікту на Донбасі. А хіба не Петро Олексійович заснував так звані "Мінські переговори" з Росією ще у 2014 році? Або у "ЄС", як і у Москві, вважають, що у "Мінську" ми ведемо переговори з "Донецьком і Луганськом", а не з РФ?

Народ, ми вже восьмий рік ведемо переговори з Росією. Прямі, косі, круглі – не має значення. (…) Домогтися його від Москви, змусити її сісти за стіл переговорів як сторону конфлікту – це вже буде півдороги до закінчення війни. Це вже буде ознакою того, що Кремль дозрів, чи, точніше, його дотиснули до розв'язання проблеми. Інше питання, що на цей час для діалогу на рівних ми повинні мати відповідні Збройні сили, сильну економіку та консолідоване суспільство. І, судячи з останніх заяв і дій Москви, а також того, що відбувається у нашому політикумі, як мінімум на посилення ЗСУ у нас час точно буде", – заявив Гармаш.

"Тому нічого страшного у тому, що сказав Зеленський про діалог із Росією, немає. Якщо ми заявляємо, що вона – сторона конфлікту, то з ким, як не із Москвою, нам домовлятися про її вихід із Донбасу? Ось якби президент сьогодні сказав, що нам потрібен прямий діалог із Донецьком і Луганськом... Тоді б я вживав зовсім іншу лексику. Але він назвав стороною конфлікту саме Росію!!!" – заявив Гармаш.

За словами журналіста, розмови про можливу капітуляцію України на переговорах із Москвою не мають жодних підстав, оскільки сама Росія від таких переговорів категорично відмовляється.

"До речі, любителям конспірології, які вважають, що десь усе вже домовлено, а нас просто готують до ганебної капітуляції під виглядом "прямого діалогу", наведу свій аргумент: якби все було домовлено та Москва знала, що влада України готова на "мир за будь-яку ціну", то Путін не відмовлявся б від зустрічі із Зеленським, а він відмовляється. Вже рік відмовляється. І сьогодні теж відмовився", – наголосив він.

Блогер Шрайк нагадує, що Україна з країною-агресором має переговори у "мінському" та "нормандському" форматах за участю міжнародних представників, і який сенс відкривати нові, якщо Москва вперто ігнорує мирний процес врегулювання.

Нагадаємо, Зеленський зізнався, що без прямого діалогу з Росією закінчити збройний конфлікт на Донбасі неможливо. Війна на Сході країни триває вже 8-й рік і без діалогу з Москвою її не зупинити, вважає Володимир Зеленський.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини